Wyciekły szczegóły transferu Griezmanna. Poznaliśmy kwotę odstępnego i wynagrodzenie

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann

Transfer Antoine’a Griezmanna jest już niemalże sfinalizowany. Przenosiny piłkarza najprawdopodobniej zostaną oficjalnie potwierdzone po 1 lipca, kiedy w jego kontrakcie pojawi się możliwość aktywowania klauzuli wykupu. Ile mistrz Hiszpanii zapłaci konkretnie za 28-latka?

Ta saga trwała już od ponad roku. Pierwotnie Francuz miał trafić do Barcelony w zeszłym roku, ale ostatecznie napastnik postanowił zostać w dotychczasowym klubie. To wówczas powstał dokument zatytułowany „La Decision”, w którym piłkarz powiadomił o swojej decyzji. Tym razem najprawdopodobniej też taki powstanie – jednak z zupełnie innym zakończeniem.

Klauzula wykupu w kontrakcie Griezmanna obecnie wynosi 200 milionów euro. Od 1 lipca jednak ta kwota zmniejszy się o 80 milionów. „Duma Katalonii” zapłaci jednak kilka milionów więcej, ale cała opłata będzie spływać do Atletico w rocznych ratach. Na podobnej zasadzie zresztą działa deal z Joao Felixem.

Najbardziej może szokować oczywiście wynagrodzenie mistrza świata z 2018 roku. Obecnie snajper w stolicy Hiszpanii inkasuje 22 miliony euro rocznie. Zgodnie z informacjami francuskiego dziennika „L’Equipe”, po transferze do nowego klubu jego zarobki spadną o 5 milionów. Mimo to Griezmann pokornie to zaakceptował, chcąc w końcu zdobywać trofea.

Z pewnością z takiego obrotu spraw niezadowolony jest Diego Simeone. Mimo to Argentyńczyk zechciał wykorzystać ten transfer także do własnych celów. Szkoleniowiec Atletico złożył zapytanie do Barcelony, czy w tę transakcję mógłby zostać włączony obrońca Nelson Semedo. Ta propozycja została ostatecznie odrzucona.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy