Wygasła specjalna klauzula w kontrakcie Leo Messiego!

Leo Messi

Leo Messi odchodzi za darmo z Barcelony? Taki scenariusz był możliwy. Wszystko za sprawą specjalnej klauzuli zawartej w umowie Argentyńczyka. Jak się okazuje, zapis dotyczący dobrowolnej zmiany zespołu właśnie wygasł. Zarząd „Dumy Katalonii” może zatem odetchnąć z ulgą.

Początkowo doniesienia mediów w sprawie klauzuli Messiego wydawały się absurdalne. Jak klub pokroju Barcelony może pozwolić sobie na to, by najważniejszy zawodnik w pewnym momencie mógł całkowicie zadecydować o swoim losie. Trzeba było jednak wziąć na poprawkę fakt, iż mówimy tutaj o wyjątkowym piłkarzu, dlatego tacy gracze mają wyjątkowe warunki kontraktowe.

Wygasła klauzula

W związku z nasileniem się konfliktu na linii Messi – zarząd, szanse na wykorzystanie przez Argentyńczyka klauzuli zapewne procentowo rosły. W żadnym momencie przeprowadzka 32-latka nie wydawała się jednak specjalnie możliwa.

Według informacji ESPN, całkowicie można wykluczyć spekulacje na temat zmiany zespołu. Jak się okazuje, klauzula odejścia wygasła w ubiegły weekend. Messi miał możliwość zmiany zespołu do 31 maja 2020 roku.

W sprawie kontraktu bez zmian

O ile zarząd Barcelony może odetchnąć z ulgą w sprawie odejścia Messiego już teraz, to nadal nie osiągnięto porozumienia w kontekście nowego kontraktu. Messi ma ważną umowę tylko do końca czerwca przyszłego roku.

Komentarze

komentarzy