Wyjątkowa bramka Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w elitarnym gronie!

Choć reprezentacja Portugalii przegrała w poniedziałek wyjazdowy mecz z Ukrainą, to Cristiano Ronaldo zapewne zapamięta to spotkanie. Zawodnik Juventusu strzelił bowiem 700. bramkę w swojej karierze. To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę liczbę piłkarzy, która przekroczyła tę granicę. 

Rywalizacja naszych wschodnich sąsiadów z mistrzami Europy była bardzo istotna w kontekście pierwszego miejsca w grupie B. Przy ewentualnym zwycięstwie Ukrainy, podopieczni Andrija Szewczenki zagwarantowaliby sobie już zwycięstwo w tym gronie. Tak też się stało. „Żółto-błękitni” wygrali mecz 2-1, świętując oczywiście awans do EURO 2020.

Media nie tylko wspominają o triumfie Ukrainy, ale wspominają także bardzo ważną bramkę. Cristiano Ronaldo strzelił jedynego gola Portugalii w tym spotkaniu, pokonując bramkarza rywali z jedenastu metrów. Dlaczego trafienie zawodnika Juventusu jest tak istotne? Była to 700. bramka Ronaldo w karierze. Ten wynik robi ogromne wrażenie.

W szczególności, jeżeli popatrzymy na piłkarzy, którzy mogą pochwalić się przekroczeniem bariery tylu bramek. Powyższa statystyka pokazuje, że jest ich niewielu. Co więcej, są to zawodnicy, którzy występowali na murawie kilkadziesiąt lat temu (nieco młodszy z tego zestawienia jest Romario – występy w lata 80 czy 90).

Bardzo ciekawie wygląda także zestawienie trafień Cristiano Ronaldo na poszczególne kluby, przeciwników czy rozgrywki.

Biorąc pod uwagę fakt, iż przed Ronaldo jeszcze kilka lat gry, zapewne Portugalczyk postara się poprawić wynik. Pozostaje pytanie, czy uda się piłkarzowi „Starej Damy” przebić statystykę Josefa Bicana. Z pewnością nie będzie to łatwe wyzwanie.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy