Wyjątkowy miesiąc Moise’a Keana!

Zmieniają się pewne standardy w piłce. Jeszcze nie tak dawno, nastoletni piłkarze byli określani jako młode talenty, które powinny uczyć się gry od starszych kolegów. W obecnym futbolu, 18-latek może być kluczowym zawodnikiem czołowej drużyny. Takim przykładem jest chociażby Jadon Sancho. Zapewne śladem angielskiego piłkarza chciałby podążyć Moise Kean. Włoski napastnik jest na dobrej drodze!

Kean pojawił się na pierwszych stronach gazet już 19 listopada 2016 roku. W tym bowiem dniu, zaledwie 16-letni piłkarz zadebiutował w pierwszej drużynie Juventusu. Moise rozegrał kilka minut w ligowym starciu z Pescarą. Allegri postanowił w tamtym czasie dać również szansę zawodnikowi w europejskich pucharach. Dzięki czemu, Włoch zaliczył debiuty w Serie A i Lidze Mistrzów w trakcie jednego miesiąca.

Odbierz darmowy zakład 20 zł

Kariera Keana nie rozwinęła się aż w tak zawrotnym tempie. Swojego pierwszego gola w lidze, Moise zanotował 27 maja 2017 roku, kiedy to Juventus grał na wyjeździe z Bologną. Po sezonie 2016/2107, napastnik został wypożyczony do Verony. W obecnych rozgrywkach, Kean jest piłkarzem pierwszej drużyny. Ze względu na poważną rywalizację w ekipie, 19-latek oczywiście nie może liczyć na regularne występy.

Kończący się powoli miesiąc jest jednak dla napastnika bardzo udany. Moise wystąpił od pierwszej minuty w ligowym meczu z Udinese. Allegri z pewnością nie żałuje decyzji odnośnie wystawienia piłkarza, gdyż Kean popisał się we wspominanym spotkaniu dwoma trafieniami. Po świetnym występie, młody Włoch mógł liczyć również na kilka minut w starciach z Atletico oraz Genoą.

Dobrą sytuację w zespole docenił selekcjoner Włoch, Roberto Mancini. 54-letni szkoleniowiec nie tylko powołał piłkarza na marcowe spotkania reprezentacji, ale również wystawił nastolatka w wyjściowym składzie na mecz z Finlandią. Kean odwdzięczył się powierzonym mu zaufaniem, notując pierwszą bramkę w dorosłej kadrze. Włochy wygrały cały mecz 2-0.

Czy bardzo dobry okres wpłynie na dalszy rozwój kariery zawodnika? Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Warto zaznaczyć, że agentem napastnika jest Mino Raiola. Kto jak kto, ale ten człowiek potrafi zagwarantować klientowi dobre warunki pracy.