Wykorzystany moment. Heung-min Son wypełnia obywatelski obowiązek

Okres zawieszenia rozgrywek może zostać wykorzystany przez piłkarzy w różny sposób. W dość niecodzienny sposób przerwę od piłki spędzi Heung-min Son. Zawodnik Tottenhamu wrócił bowiem do ojczyzny, by odbyć obowiązkową służbę wojskową. Do Londynu piłkarz wróci w maju.

Historią Heung-min Sona żył cały piłkarski świat na przełomie sierpnia i września 2018 roku. Korea Południowa rywalizowała bowiem w Igrzyskach Azjatyckich. Tylko końcowy triumf w tym turnieju mógł skrócić obowiązkową służbę wojskową. W innym przypadku, piłkarz „Kogutów” musiałby trafić do wojska na dwa lata. Ostatecznie, reprezentacja Sona wygrała wspominane rozgrywki, więc służba zawodnika jest znacznie krótsza.

W związku z triumfem, Heung-min Son musiał pójść do wojska tylko na miesiąc. Grafik zawodnika takiego klubu, jak Tottenham jest niezwykle napięty, więc nawet dość krótki okres poświęcenia był trudny do zorganizowania.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Los chciał, że przez najbliższe tygodnie rozgrywanie spotkań Premier League jest niemożliwe. Wszystko oczywiście za sprawą koronawirusa. Dlatego też, Heung-min Son wykorzystał ten moment, by odbyć obowiązkową służbę wojskową w kwietniu. O decyzji zawodnika poinformował londyński klub, Tottenham.

Son ma wrócić do stolicy Anglii w maju. W swojej ojczyźnie 27-latek przebywa już od marca, gdzie przechodził kwarantannę.

Komentarze

komentarzy