Wymowna wypowiedź Daniego Alvesa: Jeśli Barcelona mnie potrzebuje, musi tylko zadzwonić

W połowie września swoją ponad dwuletnią przygodę z Sao Paulo zakończył Dani Alves. Brazylijczyk szuka nowego klubu w nadziei, że uda mu się załapać od kadry na mistrzostwa świata w Katarze. 38-latek bardzo chętnie wróciłby do Barcelony. Czy „Duma Katalonii” wykorzysta nastawienie prawego defensora?

Dani Alves spędził udane osiem lat w Barcelonie, trzykrotnie wygrywając z hiszpańskim zespołem Ligę Mistrzów, a także sześciokrotnie triumfując w LaLiga czy czterokrotnie sięgając po Puchar Króla. W 2019 roku Dani Alves opuścił Europę na rzecz ojczyzny. Wydawało się, że prawego defensora nie zobaczymy już na Starym Kontynencie.

Alves chętny na powrót do Barcelony

Brazylijczyk cały czas utrzymuje odpowiednią formę. 38-latek został nawet powołany na wrześniowe mecze kadry, występując w rywalizacji z Peru. Legendarny obrońca cały czas liczy na udział w mistrzostwach świata w Katarze.

Aby tak się stało, Dani Alves musi regularnie grać i to najlepiej w dobrym zespole. W rozmowie z hiszpańskim „Sportem” doświadczony obrońca został zapytany o ewentualny powrót na Camp Nou – Jeśli Barcelona poczuje, że mnie potrzebuje, to po prostu muszą zadzwonić. Nadal uważam, że mogę wnieść swój wkład wszędzie, ale w Barcelonie szczególnie, ze względu na liczbę młodych graczy, których teraz mają. 

W kontekście prawej obrony „Duma Katalonii” nie ma wielkiego bogactwa. Czy zespół z Camp Nou skusi się na zakontraktowanie Daniego Alvesa? Czas pokaże.