Wymowne słowa Gattuso po meczu z Granadą: Po co awansować, skoro nie mamy kim grać

Choć w ubiegłej kolejce Serie A piłkarze Napoli wygrali na własnym obiekcie mecz z Juventusem, to w ogólnym rozrachunku, ostatnie wyniki włoskiej ekipy pozostawiają wiele do życzenia. Wystarczy powiedzieć, że było to jedyne zwycięstwo zespołu z Neapolu w ostatnich pięciu spotkaniach. W czwartek Napoli przegrało na wyjeździe 0:2 z Granadą. Po meczu na temat nieciekawej sytuacji kadrowej w gorzkich słowach wypowiedział się Gennaro Gattuso

Lista nieobecnych graczy Napoli na mecz z Granadą była bardzo długa. Drużynie nie mogli pomóc: Demme, Ghoulam, Hysaj, Koulibaly, Lozano, Manolas, Mertens, Ospina czy Petagna. Ten fakt udało się wykorzystać hiszpańskiej ekipie, która wygrała na własnym obiekcie 2:0 i jest w dość komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Nie ma kim grać

Tuż po meczu na temat sytuacji kadrowej swojego zespołu wypowiedział się Gennaro Gattuso. Szkoleniowiec Napoli w rozmowie ze Sky Sport Italia podkreślił, jak w nieciekawym położeniu jest jego klub – Musimy być bardziej precyzyjni. Stworzyliśmy sobie szanse i na pewno zasłużyliśmy na więcej. Nie ma sensu mówić teraz o awansie. Naszym priorytetem jest odzyskanie zawodników. 

Właśnie straciliśmy Politano. Po co awansować, skoro nie mamy kim grać. Jedyne co pozostaje, to policzenie, ilu zawodników nam zostało. Brakuje nam teraz 10-11 piłkarzy – zakończył Gattuso.

Sytuacja kadrowa Napoli nieco się poprawiła, gdyż w piątkowy poranek włoski zespół poinformował, iż Koulibaly oraz Ghoulam uzyskali negatywne wyniki testów, co oznacza, że mogą wrócić do treningów.

 

Komentarze

komentarzy