Wynik ponad stan? Frank Lampard udowadnia, że można!

Co to był za rewanż! Piłkarze Derby County sensacyjnie pokonali na wyjeździe Leeds United 4-2. Tym samym, „Barany” dość niespodziewanie meldują się w finale play-off. Nie ma wątpliwości, że Frank Lampard wykonał coś, czego nikt się nie spodziewał!

Przed startem sezonu Championship, eksperci m.in. na podstawie kadry typują miejsca poszczególnych zespołów. Patrząc na skład Derby County, zapewne oczekiwania względem drużyny Franka Lamparda nie były za wielkie. 40-letni szkoleniowiec otrzymał ekipę, która bazuje obecnie na wypożyczonych zawodnikach.

Przed startem ligi, przedstawiciele Derby sprowadzili na okres jednego sezonu takich graczy jak Fikayo Tomori, Harry Wilson czy Mason Mount. Wszyscy trzej wymienieni piłkarze to „stajnia” angielskich potęg. Mount i Tomori przybyli z Chelsea, natomiast Wilson z Liverpoolu.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Z miejsca opisywana trójka zaczęła odgrywać kluczową rolę w zespole. Przez cały sezon trudno było sobie wyobrazić wyjściowy skład „Baranów” bez Tomoriego, Wilsona i Mounta. Mason opuścił kilka spotkań Championship z powodu kontuzji. Nieobecność pomocnika Chelsea była widoczna na boisku i odbijała się na wynikach zespołu.

Czarny koń baraży

Drużyna Derby po bardzo efektywnej końcówce sezonu załapała się na szóste miejsce w lidze, premiowane grą w barażach. Patrząc jednak na trio, które uzupełniało skład fazy play-off, zespół Lamparda był najrzadziej wymieniany jako ekipa do gry w Premier League. West Brom, Leeds United czy Aston Villa to kluby, które na papierze wyglądają zdecydowanie lepiej.

Zawodnicy „Super Frankiego” udowodnili, że personalia to nie wszystko. Podczas środowego wieczoru zobaczyliśmy niesamowitą determinację zespołu z Derby. Klub z Pride Park Stadium pomimo straconej bramki i bardzo nieciekawej sytuacji (przegrywali w dwumeczu 0-2), potrafił odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ponownie pierwszoplanowe role odegrali wypożyczeni piłkarze. Mason Mount strzelił gola, a Harry Wilson do zdobytej bramki dorzucił jeszcze asystę.

W finałowym starciu można spodziewać się, że faworytem bukmacherów będzie ekipa z Birmingham. Czy warto zatem przed meczem skreślać graczy Lamparda? Nie ma takiej możliwości!

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy