„Wyścig żółwi” w Premier League? Kevin De Bruyne uważa, że ten sezon może być inny

198 – tyle punktów w ciągu ostatnich dwóch sezonów zdobył Manchester City. Niewyobrażalne na skalę świata osiągnięcie wymagało wielu wyrzeczeń, a biorąc pod uwagę formę „Citizens” i „The Reds” wiele wskazywało na to, że kolejny sezon może być równie zacięty jak ostatni.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Będąc na przełomie lipca i sierpnia wciąż pozostajemy w „sferze gdybania”, a zbliżający się sezon może potoczyć się na wiele różnych sposobów. Być może znów zdarzy się jedna lub dwie drużyny, które odjadą reszcie, ale może stawka stanie się o wiele bardziej wyrównana. I nie myślimy jedynie o TOP6, ale także o drużynach, które chciałyby o nie powalczyć. Swoją opinię, może nawet w formie życzeniowej, wyraził także Kevin De Bruyne.

– Nie musimy pobić wyników z poprzednich dwóch sezonów. Może tym razem do zwycięstwa wystarczy 85 punktów. Nie chodzi o ciągłe bycie lepszym, trzeba być po prostu konsekwentnym. Próbować robić swoje w każdym meczu i wygrywać każdy mecz.

– Rzecz nie w tym, by zawsze wszystko robić lepiej, bo jak czasem możesz coś zrobić lepiej? Wygrywanie co roku tego, co wygraliśmy w ostatnich dwóch sezonach będzie dość wymagające, ale dobrze jest tam być – dodał zawodnik Manchesteru City.

Lider środka pola potrzebny jak nigdy

28-latek przez najróżniejsze urazy w sezonie 2018/2019 rozegrał jedynie 11 ligowych spotkań. Obecnie doszedł już do pełni sił i kilkukrotnie zachwycił w trwającym właśnie presezonie. Pozostaje trzymać kciuki, by pech go w końcu opuścił – Manchester City być może by walczyć o trofea będzie potrzebował Belga bardziej, niż kiedykolwiek.

Wciąż głodny sukcesów Liverpool, chcące włączyć się do walki Chelsea, United i Arsenal, poważnie wzmocniony Tottenham… Do tego wielu ligowych średniaków, którzy po poważnych wzmocnieniach powalczą, by napsuć krwi wielkiej szóstce. To może być naprawdę emocjonujący sezon. A czy do ostatecznego triumfu wystarczy 85 punktów? Kto wie. Leicester wygrywało mistrzostwo mając ich 81, choć wystarczyłyby… 72.

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy