Występ Neymara w meczu z Borussią stoi pod znakiem zapytania!

Nieobecność Neymara na murawie w trakcie urodzin jego siostry można już nazwać tradycją. Brazylijczyk regularnie opuszcza mecze swojej drużyny w tym okresie od pięciu lat. Czy tym razem będzie podobnie? Wiele na to wskazuje. Thomas Tuchell wypowiedział się bowiem na temat stanu zdrowia gwiazdy PSG. Szkoleniowiec paryskiej ekipy nie może zagwarantować, że Neymar pojawi się na murawie w starciu z Borussią Dortmund. 

Brazylijczyk podpadł trenerowi dość niedawno. 28-latek zorganizował huczną imprezę, a podczas zabawy piłkarz rzekomo pogłębił swoją kontuzję. Po raz ostatni Neymar pojawił się na murawie 1 lutego w ligowej rywalizacji z Montpellier. Od tego czasu, zawodnik przechodzi rekonwalescencje, której termin zakończenia nie jest do końca znany.

Na temat stanu zdrowia Brazylijczyka po ostatnim zwycięstwie 6-1 nad Dijon w Pucharze Francji wypowiedział się Thomas Tuchel. Słowa niemieckiego szkoleniowca jasno sugerują, że Neymara może zabraknąć w pierwszym meczu 1/8 finału LM – Nie mogę teraz stwierdzić, czy Neymar będzie w 100% gotowy na mecz przeciwko Borussii Dortmund. Przedyskutujemy tę kwestię w piątek. Wydaje się, że wtedy będziemy nieco mądrzejsi. Przede wszystkim nie możemy ryzykować jego sprawności.

Na pierwszy rzut oka doszukiwanie się jakiś teorii przy kontuzji zawodnika nie jest oczywiście właściwe. Trzeba jednak mieć z tyłu głowy fakt, iż mówimy tutaj o Neymarze, który regularnie od kilku lat opuszczał mecze drużyny w okresie, gdy jego siostra miała urodziny. Trudno mówić zatem o przypadku, jeśli Brazylijczyk po raz szósty z rzędu może nie zagrać na przełomie lutego i marca.

Komentarze

komentarzy