Xavi o Guardioli: „To najlepszy trener na świecie”

Xavi przez cztery lata trenował pod okiem Pepa Guardioli. W rozmowie opublikowanej przez Manchester City wyznał, że trener jest dla niego inspiracją.

Xavi miał styczność z Pepem Guardiolą jeszcze na boisku, gdy grali razem w zespole Barcelony na przełomie lat 90. i 2000. W 2008 roku ich drogi ponownie się skrzyżowały. Guardiola przez cztery lata prowadził “Blaugranę”, z którą zdobył łącznie czternaście trofeów. Jednym z kluczowych elementów tego zespołu był Xavi.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Obecny trener katarskiego Al-Sadd wyznał w niedawnej rozmowie, że traktuje Pepa Guardiolę jako mentora i go podziwia. Stwierdził, że jego zdaniem szkoleniowiec Manchesteru City jest obecnie najlepszy na świecie.

Każda wiedza, którą [Guardiola] może mi przekazać, będzie zawsze przeze mnie mile widziana. To dla mnie zaszczyt móc korzystać z jego pomysłów – stwierdził Xavi.

Ponadto były reprezentant Hiszpanii dodał, że jego koncepcja gry przypomina tę, której oczekuje od swoich podopiecznych Pep Guardiola.

Guardiola też chce dominować. Przykłada dużą wagę do trzymania piłki, przewagi w jej posiadaniu, wielu ruchów ofensywnych w grze – powiedział trener Al-Sadd.

Komentarze

komentarzy