Yeray Alvarez nie jest sam w walce z chorobą. Piłkarze Bilbao wspierają kolegę

Yeray Alvarez i drużyna

Przed startem młodzieżowych mistrzostw Europy U-21 w Polsce z obozu Hiszpanów doszły do nas fatalne wieści. Przygotowujący się z drużyną do turnieju Yeray Alvarez miał nawrót choroby nowotworowej, która wykluczyła go z udziału w mistrzostwach. Pierwotnie chorobę wykryto w grudniu ubiegłego roku, kiedy to młody Hiszpan dowiedział się, że cierpi na raka jąder.

Choroba została wykryta na tyle wcześnie, że szybko udało się z nią uporać. Defensor Athletic Bilbao zdołał nawet wrócić do gry. Pech chciał, że w czerwcu nastąpił nawrót choroby, a do leczenia konieczna jest chemioterapia.

Klubowi koledzy Alvareza, chcąc wesprzeć swego kompana, zgolili swoje głowy. W ten sposób okazują wsparcie Yerayowi, którego czeka trudna walka. Piłkarze Bilbao po ogoleniu głów wspólnie objęli się i zrobili fotografię, którą na Twittera dodał Iker Muniain. Podpis pod zdjęciem – razem jesteśmy silniejsi – ma dodać sił walczącemu o powrót do zdrowia Alvarezowi. Oscar de Marcos, klubowy kolega Yeraya podkreśla, że „akcja” piłkarzy Bilbao ma na celu okazanie wsparcia nie tylko Alvarezowi, ale wszystkim tym, którzy muszą zmagać się z tą okrutną chorobą: – To jest nie tylko dla Alvareza, ale dla wszystkich tych, którzy chorują. Macie nasze wsparcie.

Sam piłkarz stara się zachować optymizm i nie zamierza poddać się chorobie. W czerwcu, kiedy dowiedział się o nawrocie, dodał post na swoim koncie Instagramowym, w którym zapewniał, że ponownie wyjdzie z tej walki jako zwycięzca: – Kiedy wydaje ci się, że już leży na łopatkach, on wstaje i atakuje ponownie. Nie martwcie się jednak, zamierzam ponownie wygrać tę walkę, wraz ze wszystkimi wspierającymi mnie ludźmi. Zrobię to, a jeśli będzie to konieczne, powtórzę to nawet tysiąc razy.

 

Totolotek bonus powitalny 700 zł + 20 zł za darmo na start

Komentarze

komentarzy