Youri Tielemans zdobył serca całego Leicester. Klub chce wykupić Belga!

Zimowe transfery klubów nie zawsze są udane. Powszechnie uważa się, że letnie okno jest zdecydowanie lepszym okresem, by wzmocnić swój zespół. Ten schemat złamali przedstawiciele Leicester. Youri Tielemans od momentu pobytu w Premier League odgrywa kluczową rolę.

Niemałą karuzelę przeżył Tielemans w ostatnich latach. Po bardzo dobrym sezonie 2016/2017, Belg przeniósł się z Anderlechtu do Monaco. Youri zakończył wtedy rozgrywki z 13 bramkami oraz 13 asystami w lidze. Francuski zespół pokładał w młodym zawodniku ogromne nadzieje. W szczególności, że był to okres, kiedy drużynę z Księstwa opuściło kilku ważnych piłkarzy.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Debiutancki sezon w Ligue 1 nie był dla 21-latka zbyt udany. Dwadzieścia siedem spotkań w lidze i zaledwie jedna asysta. Pojawiały się wtedy opinie, że środkowy pomocnik za szybko został rzucony na głęboką wodę. Od początku trwających rozgrywek, Youri prezentował się znacznie lepiej. Problem w tym, że Monaco notowało fatalne wyniki. Na półmetku sezonu, dość niespodziewanie Tielemans trafił na wypożyczenie do Leicester.

Dla „Lisów” taki ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Youri Tielemans praktycznie z miejsca zaczął odgrywać kluczową rolę w angielskim zespole. Po kilku miesiącach pobytu, 21-latek ma na swoim koncie trzy bramki oraz pięć asyst w jedenastu spotkaniach Premier League.

Chcemy go

Nic dziwnego, że mistrz Anglii z sezonu 2015/2016 chce wykupić za wszelką cenę belgijskiego zawodnika. Taki komunikat przekazał Brendan Rodgers po zwycięstwie Leicester nad Arsenalem – „Na pewno pojawią się rozmowy między klubami. Jest wyróżniającym się piłkarzem, lubimy z nim pracować. Rozumiemy fanów, którzy z przyjemnością obserwują go na boisku. Mogę zapewnić, że klub zrobi wszystko co w jego mocy, by sprowadzić Belga na stałe.”

Z pewnością nie będzie to łatwa sztuka. Dzięki świetnym występom, Youri Tielemans może wzbudzić zainteresowanie wielu klubów na świecie. Oczywiście w tym gronie będą inne ekipy z Premier League. Już w mediach mówi się o wstępnej obserwacji Manchesteru United. Zarząd Leicester może mieć jednak pewnego asa w rękawie. To przecież na King Power Stadium Belg odżył, dlatego kontynuowanie kariery w zespole „Lisów” wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Według doniesień mediów, Monaco może zażyczyć sobie za 21-latka kwotę w granicach 40 milionów funtów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy