Z Dudelange do Norwich. „Kanarki” będą mieć nowego zawodnika!

Bardzo ciekawe wzmocnienie dokonała ekipa Norwich, która walczy o utrzymanie w Premier League. Zawodnikiem „Kanarków” zostanie Danel Sinani, który do tej pory występował w Dudelange. 23-letni piłkarz z Luksemburga trafi do zespołu po zakończeniu przerwanego sezonu.

Drużyna Dudelange kojarzy się polskim kibicom przede wszystkim z eliminacji do Ligi Europy. Legia Warszawa niespodziewanie przegrała dwumecz z luksemburskim klubem, tracąc tym samym szansę na udział w fazie pucharowej tego turnieju.

Od wspominanej rywalizacji minęło prawie dwa lata. Piłkarze FC Dudelange na dobre przywitali się z europejskimi rozgrywkami. W trakcie tego sezonu, drużyna również  występowała w LE, odpadając po rywalizacji w grupie.

Bardzo dobrze w meczach Ligi Europy spisywał się Danel Sinani, który zdobył 4 gole i 1 asystę. Dodatkowo, piłkarz miał ogromny wpływ na to, że klub znalazł się w ogóle na tym etapie turnieju. W kwalifikacjach, 23-latek strzelił 5 bramek.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

W lidze luksemburskiej, statystyki ofensywnego zawodnika są oczywiście bardzo dobre. Sinani w szesnastu występach czternastokrotne trafiał do siatki, dorzucając do tego cztery ostatnie podania do partnerów z drużyny.

Niewątpliwy potencjał w zawodniku zobaczyła drużyna Norwich, która podpisała z piłkarzem trzyletni kontrakt. Oficjalną informację na temat przeprowadzki zawodnika przed kolejnym sezonem umieściły kluby w piątek.

Co ciekawe, Danel Sinani będzie pierwszym zawodnikiem z Luksemburga, który może mieć szanse na występy w Premier League. Wszystko zależy od tego, czy Norwich utrzyma się w lidze. Jeśli jednak tak się nie stanie, to i tak 23-latek dokona przełomu. Żaden inny Luksemburczyk nie grał bowiem w Championship.

 

Komentarze

komentarzy