Z ekstraklasy spadnie tylko jedna drużyna? Sensacyjne doniesienia na temat zmiany przepisów!

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa

Zdarza się, że PKO BP Ekstraklasa jest powodem drwin oraz żartów. Część osób interesujących się futbolem nie traktuje polskich rozgrywek poważnie. Czasem skrajne opinie są przesadzone. Z negatywnym odbiorem ostatnich doniesień zgadzają się jednak wszyscy. Jak się bowiem okazuje, istnieje możliwość, iż z ligi spadnie tylko jedna drużyna.

Temat formuły spadku w ekstraklasie był ostatnio niejednokrotnie poruszany. Wszystko za sprawą zawieszenia rozgrywek w wyniku panującej pandemii. Ostatecznie udało się wznowić zmagania i wiele wskazuje na to, że wszystkie kolejki zostaną rozegrane.

Zmiana przepisów?

Bardzo ciekawą informację na Twitterze podał Tomasz Pasieczny, człowiek zajmujący się m.in. skautingiem. Jak się bowiem okazuje, pojawiła się opcja dotycząca zmiany przepisów. Mowa konkretnie o spadkach.

Z PKO BP Ekstraklasy spadałby tylko jedna drużyna. Warto przypomnieć, że obowiązujące zasady mówią, iż trzy trzy najgorsze zespoły pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową.

To nie przypadek

Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie wydaje się wręcz abstrakcyjne. Tomasz Piaseczny zaznacza jednak, iż usłyszał taką opinię od sześciu poważnych osób, dlatego warto brać taki wariant pod uwagę.

Komentarze

komentarzy