Zabawa w mistrza ciętej riposty – Deschamps odpowiedział na prośbę Lamparda

Przed nami przerwy reprezentacyjne, które – jak wiadomo – nie dla każdego są powodem do uśmiechu. Często jesteśmy świadkami najróżniejszych przepychanek na linii klub-federacja, selekcjoner-trener klubowy i wielu, wielu innych. Nie lubimy, kiedy całość przebiega w napiętej atmosferze bliskiej otwartemu konfliktowi. Na szczęście są tacy, którzy do sprawy podchodzą z humorem.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

N’Golo Kante – kojarzycie faceta? Oczywiście, że tak. „Nowy Makelele” znany jest z tego, że biega jak szalony nawet wtedy, kiedy mówi, że nogi już mu wysiadają (jak w dogrywce meczu o Superpuchar). Mogłoby się wydawać, że zawodnik Chelsea jest zawsze wypoczęty i zawsze gotowy do ciężkiej harówki, jednak dobrze wiemy, że nawet maszyny potrzebują czasem chwili przerwy.

Z takiego założenia wyszedł Frank Lampard, który ponad miesiąc temu stwierdził, że dobrze, gdyby selekcjoner reprezentacji Francji podczas meczów kadry dał odpocząć jego podopiecznemu. Jak na tę sytuację odpowiedział teraz Didier Deschamps? – Lampard poprosił mnie, bym nie powoływał Kante na ostatnią przerwę (pomocnik ostatecznie został w Londynie – red.). Jeśli to wciąż działa w ten sposób… Może powinienem do niego później zadzwonić, żeby dał choć trochę grać Olivierowi Giroud… – stwierdził 50-latek.

Nie da się ukryć, że takie sytuacje nie są w futbolu rzadkością. Niezadowolony selekcjoner, bo jeden z jego ulubieńców nie gra w klubie tyle, ile ten by chciał? Znamy to nawet z niedawnej historii naszej kadry. Wracając do sprawy Giroud, nie dziwimy się, że Deschamps postanowił wbić taką szpileczkę, choć oczywiście z humorem. Jeden z jego kluczowych zawodników, klucz ofensywy drużyny, która zdobyła mistrzostwo świata, w obecnym sezonie rozegrał jedynie 190 minut. Licząc od początku września, zaledwie 17…

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy