Zabójczy duet „Bawarczyków” deklasuje Chelsea. Bayern bliski awansu!

Gdyby Serge Gnabry występował tylko w Londynie, to niemiecki zawodnik mógłby być najlepszym piłkarzem na świecie. Oczywiście piszemy to nieco na wyrost, ale trzeba przyznać, iż 24-latek bardzo dobrze radzi sobie w meczach odbywanych w stolicy Anglii. Tym razem Gnabry zdobył dwie bramki, a Bayern pewnie pokonał na wyjeździe Chelsea, przybliżając się tym samym do awansu.

Tak jak mogliśmy się spodziewać, już na starcie spotkania Bayern przejął całkowitą inicjatywę w meczu. „Bawarczycy” co chwilę próbowali stworzyć sobie okazję do strzelenia bramki. Miedzy słupkami „The Blues” w pierwszej części spotkania świetnie spisywał się Willy Caballero. Argentyńczyk dwukrotnie uratował swój zespół przed utratą gola. Co ciekawe, przy dwóch szansach Bayernu uderzenie wykonywał Robert Lewandowski. Polski napastnik mimo dobrych piłek, które otrzymał od partnerów, nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

Chelsea próbowała odgryźć się rywalowi, a najlepszą ku temu okazję pod koniec pierwszej połowy miał Marcos Alonso. Spory błąd przy akcji „The Blues” popełnił Benjamin Pavard. Francuz poszedł „na raz”, co wykorzystał hiszpański defensor. Strzał Alonso obronił jednak Manuel Neuer.

Przewaga Bayernu w pierwszej części potyczki była bardzo widoczna. Zespół z Monachium miał w swoim zespole znacznie więcej piłkarskiej jakości. Gości zdominowali całkowicie środek pola, kontrolując przebieg rywalizacji. W pewnych okresach gry, Chelsea miała ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki. Gracze „Bawarczyków” nie pozwalali przeciwnikom na wykonanie nawet kilku podań.

Dobra postawa Bayernu przynosiła efekty już na początku drugiej połowy. Ponownie w stolicy Anglii zabłysnął Serge Gnabry, którego dwukrotnie obsłużył Robert Lewandowski. 24-latek zdobył dwie szybkie bramki odpowiednio w 51 i 54 minucie rywalizacji. Ciosy „Bawarczyków” całkowicie wybiły z głowy Chelsea nadzieję na korzystny wynik we wtorkowy wieczór.

Mimo straconych goli, „The Blues” nie rzucili się do odrabiania strat. Bayern kontrolował sytuację na murawie, stwarzając sobie regularnie okazję do zdobycia bramki.

Kropka nad i

Na swojego gola Robert Lewandowski doczekał się w 76. minucie potyczki. Rezultat 3-0 dla Bayernu praktycznie rozwiązuje kwestię awansu do ćwierćfinału. Podopieczni Franka Lamparda musieliby liczyć na cud, by zagwarantować sobie udział w dalszej fazie turnieju podczas starcia w Monachium.

W szczególności, że w rewanżu na pewno nie zagrają Jorginho oraz Marcos Alonso. Pomocnik otrzymał w trakcie spotkania żółty kartonik, który powoduje, iż Włoch jest zawieszony na kolejny mecz, natomiast hiszpański defensor za uderzenie Roberta Lewandowskiego łokciem został wyrzucony z boiska.

Chelsea 0-3 Bayern
Gole: Gnabry 51′, 54′; Lewandowski 76′