Żadne La Masie, żadne Ajaksy. Najzdolniejsze dzieciaki są w… Luton Town

Nie ma zależności, która gwarantowałaby, że zdolny chłopiec zostanie wielkim piłkarzem. Podobnie jak nie jest przesądzone, że jeśli za młodych lat nie przejawia wielkiego talentu, nie zrobi kariery. Mimo to kluby rekrutują już najmłodszych, licząc, że to właśnie u nich zostanie wychowana wielka gwiazda.

Na całym świecie możemy znaleźć mnóstwo „kuźni talentów”, specjalizujących się w selekcji i szlifowaniu młodych talentów. Wiele jest w Ameryce Południowej, kilka we Francji, Niemczech i innych krajach, a za najbardziej znane uchodzi m.in. La Masia, czy szkółka Ajaksu.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Trudno byłoby zweryfikować, na jakim poziomie są dane drużyny, gdyby nie rywalizowały z sobą nawzajem. Dobrze więc, że młodym adeptom futbolu organizuje się różne turnieje w wielu kategoriach wiekowych. Dobrze wiemy, że są ligi juniorów, Młodzieżowe Ligi Mistrzów, drużyny B, C itd. Co jednak powiedzielibyście na drużynę… U-8?

Właśnie takie niedawno starły się w turnieju mistrzowskim na skalę całej Europy. Wystąpiły w nim zespoły przeróżnych klubów z wielu krajów, ale najlepsi okazali się chłopcy z… Luton Town. To właśnie oni w półfinale pokonali Barcelonę, a w finale rozgromili Juventus.

Niesamowite, że spośród tylu wielkich marek, z końcowego sukcesu cieszyli się akurat chłopcy z niedużego Luton. Drużyna do lat ośmiu triumfowała w International Cup 2019, odbywającym się w Dortmundzie. Sukces tym bardziej imponujący, że dorosła drużyna bije kolejne rekordy – w tym 125-letni Liverpoolu – i pewnym krokiem zmierza do Championship. Wygrywający seniorzy, do tego taka zdolna młodzież… Nic tylko czekać na podbój Ligi Mistrzów za kilka sezonów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy