„Żadnych wątpliwości co do tego…” – Mourinho przegrał finał przez błąd kadrowy?

Sezon 2017/2018 jest już praktycznie zamknięty, a jego ostatnim rozdziałem będzie finał Ligi Mistrzów (lub finał baraży o Premier League – co kto woli). Puchary zostały rozdane, odchodzące legendy pożegnane, jednak niektóre spotkania wciąż generują tematy do dyskusji. Jednym z nich jest finał FA Cup, w którym Manchester United w – delikatnie mówiąc – nieładnym stylu przegrał z Chelsea.

Mourinho można kochać, albo nienawidzić. Podobnie jak prowadzone przez niego drużyny, którym do pięknej gry z roku na rok coraz dalej. Mimo wszystko obecny sezon był najlepszym od czasów sir Alexa Fergusona, biorąc pod uwagę rozgrywki ligowe, czyli teoretycznie te najbardziej miarodajne. Wicemistrzostwo, przy absolutnie kosmicznej kampanii drużyny z drugiej części Manchesteru, można by uznać za niemały sukces, jednak zawsze znajdą się powody do narzekań.

Poza stylem, o którym mówi się praktycznie cały sezon, często podważane były również decyzje personalne Mourinho. Nie inaczej było po wspomnianym finale, który w przypadku wygranej mógł nieco osłodzić życie fanom „Czerwonych Diabłów”. Niezadowolenie kibiców skupiło się na duecie środkowych obrońców, wśród których zabrakło Erica Bailly’ego.

24-latek większą część sezonu stracił przez kontuzje. Wrócił pod koniec lutego i dostał kilka szans, podczas których pokazał się z dobrej strony. Potem jednak Mourinho zaczął stawiać na innych, a głównym powodem miało być to, że reprezentacja Bailly’ego nie jedzie na mundial, więc nie miał on motywacji do pokazania się z jak najlepszej strony. Co innego Jones i Smalling… To właśnie ta dwójka wystąpiła w finale FA Cup, a złe zachowanie pierwszego zadecydowało o jedynej bramce w meczu.

Jak to zwykle bywa – mądry kibic po meczu. Wtedy można do woli gdybać i narzekać, bo przecież coś było oczywiste przed meczem. Zwykle trzeba po prostu zaufać trenerowi i jego decyzjom, jednak jak wiadomo nikt nie jest nieomylny. Czy Mourinho faktycznie popełnił błąd i wystawienie Bailly’ego od początku było oczywistością i najlepszym możliwym rozwiązaniem? Wiele osób jest właśnie takiego zdania, a Wy?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 120 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy