Zakaz plucia i wymiany koszulek. Premier League przygotowuje się na wznowienie rozgrywek

Póki co nadal nie poznaliśmy konkretnego terminu w sprawie wznowienia sezonu Premier League. Mimo to w mediach zaczynają pojawiać się wytyczne dotyczące zachowania zawodników podczas meczów, kiedy rozgrywki na nowo ruszą do gry. Zakaz plucia, zamiany koszulek po meczach, czy picia z jednej butelki – to tylko przykładowe czynności, które zostaną zabronione.

Zachowanie wspomnianych środków bezpieczeństwa zostanie omówione na spotkaniu akcjonariuszy ligi. Ma to przede wszystkim zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa na piłkarskich boiskach. Takie zasady mogą obowiązywać nie tylko w tym, ale także i w następnym sezonie. Tyczy się to naturalnie także braku obecności kibiców na stadionach.

W przyszłym tygodniu należy spodziewać się komunikatu ze strony Premier League, jeśli zgodnie z oczekiwaniami, premier ogłosi w niedzielę, że pewne obostrzenia zostaną zniesione,, co będzie kolejnym ważnym krokiem do powrotu rozgrywek.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Planowane jest również spotkanie Premier League z grupą kapitanów w celu wyjaśnienia pomysłów związanych z powrotem do treningów. Wytyczne mają otrzymać także menedżerowie. Takie spotkania są uważane za niezbędne do wdrożenia tzw. projektu restart.

Gracze będą musieli przestrzegać zaleceń lekarzy głównie podczas treningów. Zakaz plucia czy korzystanie z tych samych butelek będzie oczywiście surowo zabronione. Zawodnicy zostaną poinformowani, że na boiskach musi nastąpić pewna zmiana zachowania i będą musieli być znacznie bardziej zdyscyplinowani ze względu na zasady dystansu społecznego. Dodatkowo przed meczem nie dojdzie do uścisku dłoni, a także do wymiany koszulek po spotkaniu.