Zamieszanie skłania do zmian. Powstanie British Super League?

Wielki plan dotyczący powstania Superligi spalił na panewce. Co prawda Florentino Perez nadal wierzy, iż elitarne rozgrywki mogą dojść do skutku, jednakże wycofanie się angielskich ekip sprawia, iż w najbliższej przyszłości jest to praktycznie niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że zmiany nie są konieczne. Przynajmniej takie opinie pojawiają się w Wielkiej Brytanii, podczas tematu wystartowania z British Super League.

Premier League powiększona o dwa największe szkockie kluby? Jak twierdzi Martin Lipton, dziennikarz „The Sun”, jest to możliwe. Cały szum związany z Superligą skłonił do refleksji w kontekście zmian w piłce na Wyspach. Według źródła, pomysł z British Super League miałby poparcie od FIFA, UEFA, a także rządu Wielkiej Brytanii.

Rangers i Celtic w Premier League?

Dwa największe zespoły ze Szkocji, czyli Rangers oraz Celtic miałyby dołączyć do Premier League, tworząc tym samym British Super League. Taki plan ma rzekomo zadowolić zarówno dwa kluby z Glasgow, które otrzymałyby zdecydowanie większe pieniądze m.in. z tytułu praw telewizyjnych, a także szkockie kluby, które w końcu miałyby realne szanse na mistrzostwo kraju oraz otrzymałyby furtkę do Ligi Mistrzów.

Jedno ze źródeł mówi: Niezależnie od tego, czy doszło do Superligi, wszyscy uważamy, ze Premier League musi zostać zmieniona i ulepszona. Najwyższy czas, abyśmy otworzyli ją dla Rangersów i Celtiku. To miałoby sens dla każdego. 

 

Komentarze

komentarzy