Zapadła decyzja w sprawie liczby zmian na Euro 2020!

Cały czas w wielu europejskich ligach obowiązuje zasada pięciu zmian. Są jednak wyjątki, gdzie ten przepis nie funkcjonuje, a takim przykładem jest Premier League. W związku z tym, możliwość wprowadzenia pięciu zawodników podczas Euro 2020 nie było tak oczywistą kwestią. UEFA poinformowała jednak w środę, iż ta zasada będzie obowiązywać na zbliżającej się imprezie.

Skutki przerwy, która miała swój początek w marcu ubiegłego roku i trwała przez kilka miesięcy (w zależności od kraju), można odczuwać do dziś. Sezon 2020/2021 to okres o niezwykle napiętym terminarzu. Wpływa to naturalnie na sytuacje zdrowotne zawodników. Z tego też powodu, wiele europejskich lig cały czas korzysta z zasady pięciu zmian w trakcie meczu.

Euro 2020 z pięcioma zmianami

Te przepisy będą również obowiązywać podczas Euro 2020. W środę UEFA poinformowała o wprowadzeniu pięciu zmian w trakcie wielkiej imprezy, argumentując to tym, iż w wielu krajowych rozgrywkach, a także podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze cały czas obowiązuje ta zasada.

Dodatkowo pięć zmian będzie obowiązywać również w trakcie finałów Ligi Narodów.

 

Komentarze

komentarzy