Zapadła decyzja w sprawie najbliższej przyszłości Oliviera Giroud!

Dość nietuzinkowo wygląda sytuacja Oliviera Giroud w Chelsea od startu sezonu 2019/2020. Gdy Francuz z powodu braku gry był bardzo bliski opuszczenia Londynu, nagle 34-latek stawał się ważnym ogniwem zespołu, strzelając kilka kluczowych goli. W obecnej kampanii jest podobnie. W związku z tym, Giroud ma zostać na Stamford Bridge, mimo zainteresowania ze strony Juventusu. 

Gdy londyński zespół przejął Frank Lampard, pierwszym napastnikiem „The Blues” został Tammy Abraham. Rolę rezerwowego snajpera pełnił Michy Batshuayi. Tym samym Olivier Giroud spadł w hierarchii napastników na trzecią pozycję, występując w pierwszej części sezonu 2019/2020 tylko w pięciu meczach Premier League.

Wydawało się, że Giroud zgłosi chęć zmiany zespołu. W szczególności, że zainteresowanie zawodnikiem wykazywały ekipy z Serie A. Choć 34-latek był łączony z kilkoma ekipami, takimi jak Inter czy Lazio, to ostatecznie Olivier Giroud został w stolicy Anglii na drugą część kampanii. Dla Chelsea był to strzał w dziesiątkę. Giroud zanotował kilka ważnych trafień pod koniec rozgrywek. Sytuacja francuskiego snajpera uległa diametralnej zmianie.

Powtórka z rozrywki

Początek sezonu 2020/2021 przypominał nieco ubiegłą kampanię. Olivier Giroud ponownie spadł w hierarchii napastników, nie znajdując się w wyjściowym składzie w żadnych z dziesięciu pierwszych spotkań Premier League. Na początku grudnia Giroud otrzymał jednak szansę, odwdzięczając się Lampardowi kilkoma bramkami.

Dla 34-latka najważniejsza jest regularna gra. Wydaje się, że Francuz ma aktualnie miejsce w kadrze na Euro 2020. Sytuacja może ulec zmianie tuż przed wielką imprezą. Didier Deschamps chce z pewnością postawić na zawodników, którzy regularnie występują w swoich klubach. Z tym aspektem Olivier Giroud na przestrzeni ostatnich miesięcy nieraz miał problem.

Wygląda na to, że 34-latek wierzy, iż będzie dostawać szanse od Franka Lamparda. Jak twierdzą Nizaar Kinsella oraz Romeo Agresti z GOAL, Giroud zostanie w Londynie na drugą część kampanii. W ostatnim czasie pozytywnie na temat doświadczonego zawodnika wypowiedział się Andrea Pirlo. Mimo to, Giroud chce zostać w Chelsea, by walczyć o wyjściowy skład.

Komentarze

komentarzy