Zaskakująca decyzja Neymara? Brazylijczyk zapowiada zakończenie reprezentacyjnej kariery!

Złoty medal igrzysk olimpijskich to dotychczasowy najlepszy wynik Neymara w reprezentacji. Brazylijczyk z pewnością chciałby razem z kadrą sięgnąć po mistrzostwo świata. Wiele wskazuje na to, iż najbliższa i jednocześnie ostatnia okazja na realizację tego celu będzie mieć miejsce w 2022 roku podczas turnieju w Katarze. Neymar nie planuje bowiem brać udziału w MŚ 2026.

Najważniejsza impreza dla Brazylijczyków miała miejsce w 2014 roku. Mowa oczywiście o mistrzostwach świata, które zostały zorganizowane w Brazylii. Gospodarze tego turnieju zanotowali dotkliwą porażkę w półfinałowym starciu z Niemcami, przegrywając aż 1:7.

Neymar planuje zakończenie reprezentacyjnej kariery?

W 2018 roku Brazylia dotarła do ćwierćfinału mistrzostw świata, notując porażkę w meczu z Belgią. Mając na uwadze potencjał tej kadry, Brazylijczycy z pewnością będą poważnymi faworytami do triumfu na MŚ w Katarze. Jak się okazuje, będą to najprawdopodobniej ostatnie mistrzostwa świata dla Neymara.

Piłkarz PSG w rozmowie z DAZN wyznał bowiem, iż nie widzi siebie na tej prestiżowej imprezie w 2026 roku – Czuję, że to moje ostatnie mistrzostwa świata. Uważam tak, gdyż nie wiem, czy mam odpowiednią siłę, by zajmować się piłką nożną. Zrobię zatem wszystko, by pokazać się z dobrej strony i wygrać z moim krajem w Katarze. 

Komentarze

komentarzy