Zaskakująca decyzja. Złota Piłka za 2020 rok nie zostanie przyznana!

Nie będzie triumfatora Złotej Piłki za rok 2020. Sensacyjną informację w poniedziałkowe popołudnie podał France Football. Według organizacji, która przyznaje to prestiżowe wyróżnienie, nie ma odpowiednich warunków, by wskazać zwycięzcę. To spory cios dla Roberta Lewandowskiego. Polak był faworytem do wygrania nagrody.

Od marca jesteśmy świadkami zupełnie innej rzeczywistości w futbolu. Przez jakiś czas, większość lig nie mogła rywalizować z powodu pandemii. Ostatecznie udało się jednak powrócić do zmagań i wiele wskazuje na to, że cztery z pięciu czołowych rozgrywek dokończą sezony.

Na kolejny rok przełożone zostały natomiast mistrzostwa europy. Mimo to, nadal pozostaje Liga Mistrzów, która zapewne dokończy zmagania w sierpniu. Finisz krajowych lig, a także prawdopodobny zwycięzca LM to spore argumenty, które mogą pozwolić wybrać zwycięzcę Złotej Piłki.

Nie będzie nagrody za 2020 rok

Innego zdania są osoby, które odpowiadają za przyznawanie tego prestiżowego wyróżnienia. W poniedziałek France Football opublikował zaskakującą informację.

Po raz pierwszy od 1956 roku, nie poznamy zwycięzcy Złotej Piłki za dany rok. Jak twierdzi organizator nagrody, powodem takiej decyzji są niesprawiedliwe warunki, które panują w futbolu w wyniku przerwy w rozgrywkach.

To dużo cios m.in. dla Roberta Lewandowskiego. Polak był słusznie określany faworytem w wyścigu o Złotą Piłkę. Ewentualny triumf Bayernu w Lidze Mistrzów, który wydawał się całkiem prawdopodobny, na pewno przybliżyłby snajpera „Bawarczyków” do zdobycia wyróżnienia.