Zaskakujący wybór kibiców. Didier Drogba okrzyknięty najlepszym napastnikiem Ligue 1 ostatnich 20 lat!

Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad przez Ligue 1 przewinęło się kilku bardzo dobrych napastników. Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani czy Radamel Falcao – cała trójka z powodzeniem występowała na francuskich boiskach. Oficjalny profil Ligue 1 na Twitterze przeprowadził niedawno głosowanie na najlepszego snajpera ligi ostatnich dwudziestu lat. Wybór może nieco zaskoczyć.

Przygoda Zlatana Ibrahimovicia z PSG była niezwykle udana. W trakcie czterech sezonów Szwed wystąpił w ponad 120 spotkaniach, zdobywając łącznie 113 bramek. Ten wynik musi robić wrażenie na każdym piłkarskim ekspercie.

Bardzo dobrze spisuje się także Edinson Cavani, który ma już za sobą 200 meczów i 138 goli. Jak widać, przez Ligue 1 przewinęło się paru świetnych snajperów. Nie można oczywiście zapominać o takich nazwiskach jak Falcao, Benzema czy Pauleta.

Sympatycy francuskiej ligi mieli zatem twardy orzech do zgryzienia w kontekście wyboru najlepszego napastnika ostatnich 20 lat. Dość niespodziewanie, głosowanie na Twitterze wygrał Didier Drogba.

Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej trafił do Ligue 1 w 2002 roku, gdy zawodnika wykupiła ekipa Guingamp. Po bardzo dobrej kampanii 2002/2003, Drogba przeniósł się do Marsylii, rozgrywając świetny sezon 2003/2004. Jak wiadomo, Didier trafił w 2004 roku do Chelsea, kończąc tym samym przygodę z francuskimi boiskami.

Niezbyt długi pobyt Drogby w Ligue 1 najwidoczniej odbił piętno na kibicach. 42-latek został okrzyknięty najlepszym napastnikiem tej właśnie ligi na przestrzeni ostatnich 20 lat. W trakcie przygody w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji, Didier Drogba zdobył 39 bramek w 80 meczach.

Komentarze

komentarzy