Zbigniew Boniek chwali Piotra Zielińskiego: Jest jednym z pięciu najlepszych pomocników w Europie

Bardzo dobry okres przeżywa w Napoli Piotr Zieliński. W ostatnim czasie 26-latek w dużej mierze odpowiada za bramki oraz gole w szeregach ekipy Gattuso. Na temat świetnej postawy Zielińskiego wypowiedział się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN stwierdził, iż Piotr Zieliński jest aktualnie w gronie pięciu najlepszych pomocników w Europie.

Jeśli nie wydarzy się żadna katastrofa, to Piotr Zieliński rozegra swój najlepszy sezon w Serie A. Już teraz 26-latek miał udział w 11 ligowych bramkach Napoli i tym samym wyrównał wynik z sezonu 2016/2017. Do końca kampanii pozostało jeszcze sporo spotkań, dlatego 26-latek powinien poprawić ten rezultat.

Zbigniew Boniek chwali Zielińskiego

Na szczególną uwagę zasługują występy Piotra Zielińskiego od początku 2021 roku. Polak regularnie trafia do siatki i notuje asysty. Na temat postawy pomocnika wypowiedział się Zbigniew Boniek podczas rozmowy w Radio Kiss Kiss Napoli – Piotr Zieliński jest jednym z pięciu najlepszych pomocników w Europie. Gdyby miał w sobie trochę więcej piłkarskiej złośliwości, byłby wielkim mistrzem. Jest pozytywnym, uprzejmym, dobrym człowiekiem. Gotowy do gry w każdej drużynie, ale może również pomóc Napoli wskoczyć na sam szczyt.