Zbigniew Boniek ze specjalnym oświadczeniem

Nadal czekamy na konkretne decyzje ze strony UEFA w sprawie udziału rosyjskich drużyn w międzynarodowych rozgrywkach. W niedzielne popołudnie specjalnie oświadczenie przygotował Zbigniew Boniek – wiceprezydent tej organizacji.

Trudno wyobrazić sobie, by w zaistniałej sytuacji, reprezentacja Rosji czy rosyjskie kluby rywalizowały na arenie międzynarodowej. Zdecydowana większość oczekuje konkretnych decyzji ze strony UEFA i FIFA.

Oświadczenie Zbigniewa Bońka

Specjalne oświadczenie opublikował Zbigniew Boniek – wiceprezydent UEFA – Europa i świat mają od kilku dni nową rzeczywistość – tragiczną i niebezpieczną. Módlmy się i róbmy wszystko, aby ten barbarzyński atak na niepodległą Ukrainę skończył się jak najszybciej i nie przekształcił się w jeszcze większą, niewyobrażalną wojnę.

Sport w tym miejscu schodzi na dalszy plan, ale jednak funkcjonuje. Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie we wszystkich dyscyplinach, które występują pod flagą i hymnem rosyjskim, mogły uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu sportowym. Mam na myśli nie tylko sankcje, ale też obawy o to, co mogłoby się stać podczas takich imprez. Każdy ich występ to byłaby bomba zegarowa, która mogłaby wybuchnąć i doprowadzić do niewyobrażalnych konsekwencji.

Sport to szacunek, przyjaźń i rywalizacja. Do czasu zakończenia wojny trudno sobie wyobrazić uczestnictwo drużyn rosyjskich w międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Mam nadzieję, że ta barbarzyńska inwazja Putina na Ukrainę zakończy się jego