Zbliża się czas decyzji. Do jakiego klubu trafi David Silva?

David Silva
David Silva

Już przed sezonem 2019/2020, David Silva oznajmił, że to jego ostatnia kampania w barwach Manchesteru City. Doświadczony pomocnik nie przedłuży kontraktu z „The Citizens”, opuszczając tym samym angielski zespół po wielu latach gry. Do jakiego klubu dołączy 34-latek?

David Silva to bez wątpienia jeden z najlepszych transferów Manchesteru City, od momentu, gdy klub zmienił właściciela. Hiszpana w 2010 roku sprowadził Roberto Mancini. Zespół z Etihad Stadium zapłacił za pomocnika 29 milionów euro.

W trakcie wielu sezonów, David Silva odgrywał fundamentalną rolę w drużynie. Niezwykle udana była dla Hiszpana kampania 2014/2015, w trakcie której Silva zdobył 12 goli oraz zaliczył 11 asyst w 32 występach Premier League. Przez cały swój pobyt w Manchesterze City, pomocnik nie schodził z pewnego poziomu.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Bez wątpienia przy rozstaniu Silvy z „The Citizens” będą towarzyszyć kibicom angielskiej ekipy łzy wzruszenia. Silva już jakiś czas temu zakomunikował, iż odejdzie z klubu po sezonie 2019/2020.

Hiszpana w swoim zespole pragnie mieć Valencia. W „Nietoperzach” Silva występował przed przeprowadzką do Manchesteru City, dlatego powrót do Walencji wydaje się uzasadniony i całkiem prawdopodobny. Nie można także wykluczyć, iż po wielu latach uczestnictwa na europejskich poziomie, David Silva wyrazi chęć posmakowania gry na innym kontynencie.