Zegar tyka. Przyszłość Toby’ego Alderweirelda nadal niewyjaśniona!

Toby Alderweireld
Toby Alderweireld

Na rynku transferowym znajduje się kilku graczy, których mogą kluby pozyskać za bardzo atrakcyjną kwotę. W tym gronie z pewnością jest Toby Alderweireld. Belg ma zapisaną w kontrakcie specjalną klauzulę, która umożliwi mu odejście z Tottenhamu za niezwykle rozsądne pieniądze. Do tej pory, żaden zespół nie wykonał odpowiednich kroków.

Przez wiele miesięcy, środkowego defensora łączono z przenosinami do Manchesteru United. „Czerwone Diabły” miały sfinalizować transfer właśnie w trwającym oknie transferowym, ze względu na klauzulę, wpisaną w kontrakcie zawodnika. O jakich konkretnie warunkach mowa? Toby Alderweireld może opuścić klub za 25 milionów funtów, jeśli dany zespół wpłaci wspominane pieniądze na 14 dni przed ostatnim oknem transferowym.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Dodatkowo drużyna, która chce sprowadzić defensora, musi spełnić jeszcze dwa warunki. Płatność za transfer może być rozłożona na maksymalnie trzy raty, a cała finalizacja transakcji musi zamknąć się w dwóch latach. Biorąc pod uwagę obecne standardy, takie warunki wydają się wręcz promocją dla potencjalnych kupców.

Rzeczywistość nie pokrywa się jednak z przypuszczeniami. Telefony Tottenhamu w sprawie transferu Alderweirelda się nie urywają. Media sugerowały, iż największe zainteresowanie Belgiem mogą wykazać obie ekipy z Manchesteru. Jak informuje Kristof Terreur, „Czerwone Diabły” już w zeszłym roku stwierdziły, iż Toby jest zwyczajnie za stary, natomiast „Obywatele” nie sprowadzą gracza ze względu na zbyt dużą liczbę graczy w drużynie ze statusem „non-homegrown”.

Niewykluczone, że Toby Alderweireld trafi ostatecznie do Romy. Według doniesień włoskich źródeł, Tottenham mógłby zaoferować kartę defensora + 23 miliony euro za Nicolo Zaniolo. Jak na razie, w tej sprawie nie otrzymaliśmy żadnych konkretów.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy