Zespoły z Premier League walczą o Gabriela Magalhaesa!

Niewielu młodych defensorów wzbudza aktualnie porównywalne zainteresowanie, jak Gabriel Magalhaes. Brazylijczyk przymierzany jest do kilku europejskich ekip. Wygląda na to, że największą determinację wykazują kluby z Premier League. To między Arsenalem, a Evertonem powinna rozstrzygnąć się walka o 22-latka.

Gabriel ma za sobą dobry sezon w w lidze francuskiej. Środkowy defensor opuścił tylko cztery mecze, rozgrywając łącznie 24 spotkania w Ligue 1. Defensywa Lille w trakcie ubiegłej kampanii spisywała się bardzo przyzwoicie. Wystarczy powiedzieć, że tylko PSG, Reims oraz Rennes straciły mniej goli, niż ekipa Brazylijczyka.

Transfer kwestią czasu?

Nic dziwnego, że główny filar obrony, czyli Gabriel Magalhaes jest rozchwytywany na rynku. Od dłuższego czasu media spekulowały na temat możliwej przeprowadzki 22-latka do Napoli. Wydaje się jednak, że Premier League jest aktualnie bardziej możliwym kierunkiem.

W szczególności, że na brak ofert od angielskich zespołów defensor nie może narzekać. Według informacji La Voix du Nord, Arsenal jest liderem w wyścigu o transfer zawodnika.

Everton nie odpuszcza

O piłkarza stara się także Everton. Jak twierdzi Corriere Dello Sport, Carlo Ancelotti czeka na 22-latka i to do ekipy „The Toffees” wkrótce dołączy Gabriel. Poza tymi dwoma zespołami, Magalhaesa łączy się także z Manchesterem United.

Komentarze

komentarzy