Zhakowano konta FC Barcelony na Twitterze. Kibice mogli przez chwilę pomarzyć?

W dobie rozwoju nowych technologii, zabezpieczenia w internecie są niezwykle ważne. W szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę istotne konta w mediach społecznościowych. Najwidoczniej odpowiednich środków nie używa FC Barcelona. To właśnie konta zespołu z Camp Nou zhakowano w sobotę na Twitterze. Osoby odpowiedzialne za ten wyczyn postanowiły nieco pobawić się z kibicami, ogłaszając Neymara czy wykorzystując popularny hasztag. 

Za całą sytuacje odpowiedzialna jest grupa hakerska, która dała się w przeszłości poznać społeczności internetowej. Osoby uczestniczące w działalności tej grupy są odpowiedzialne m.in. za cyberwandalizm w celu reklamy swoich usług, dlatego czyny OurMine powszechnie nie są pozytywnie odbierane przez ludzi.

Tym razem celem OurMine były konta FC Barcelony na Twitterze. Hakerzy włamali się m.in. na arabskie konto „Dumy Katalonii” czy kataloński odpowiednik profilu w tym medium społecznościowym.

Największą uwagę skupiła oczywiście treść dotycząca ewentualnego powrotu Neymara do Barcelony. Dwukrotnie hakerzy nawiązali do brazylijskiego zawodnika. W jednym z postów zasugerowali, iż znajdują się w bazie danych informacje, które sugerują, iż „Duma Katalonii” sięgnie po gwiazdę PSG w najbliższym możliwym momencie. Drugi post to już jasny komunikat ogłaszający transfer Neymara.

Nie zabrakło także treści poświęconej zarządowi Barcelony. Pojawił się bowiem hasztag #bartumeoout. Zapewne jest to nieudolna próba nawiązania do Josepa Marii Bartomeu, który od kilku lat pełni funkcję prezydenta klubu. Wielu kibiców jest niezadowolonych z działalności Bartomeu, dlatego taki post z pewnością wywołał uśmiech u sporej grupy sympatyków „Dumy Katalonii”.

Oczywiście Barcelona musiała odnieść się do całego wydarzenia. Klub po rozwiązaniu sytuacji poinformował, iż konta „Dumy Katalonii” zostały zhakowane, a wszystkie treści opublikowane na profilach nie są zgodne z prawdą.

Komentarze

komentarzy