Zidane ostro o sytuacji Bale’a. „To byłoby najlepsze…”

Zinedine Zidane i Gareth Bale
Zinedine Zidane i Gareth Bale

To już niemal pewne. Gareth Bale niebawem przestanie być zawodnikiem Realu Madryt. O tej decyzji poinformował po spotkaniu z Bayernem Monachium Zinedine Zidane. Francuz jasno stwierdził, że czas Walijczyka w jego zespole wkrótce dobiegnie końca.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Do tej pory narracja obozu piłkarza była jedna: odejdziemy, jeśli dostaniemy dobrą ofertę pod kątem finansowym. Czy zatem taka nadeszła? A może Jonathan Barnett, agent napastnika, diametralnie zmienił swoje zdanie i dziś zaakceptował, że jego piłkarz nie znaczy już tyle, ile kilka lat temu?

Mamy nadzieję, że Bale wkrótce odejdzie. Byłoby to najlepsze dla wszystkich. Pracujemy nad jego transferem do innego zespołu. Nie mam żadnego osobistego problemu wobec niego, ale przychodzi czas, w którym robi się pewne rzeczy, które muszą się wykonać – stwierdził Zidane.

Niektórzy kibice „Królewskich” odebrali to za dość twardą wypowiedź wobec zawodnika, który miał kluczowe znaczenia dla dwóch finałów Ligi Mistrzów. W trakcie poprzedniego sezonu piłkarz jednak spotykał się z wieloma gwizdami i wyzwiskami. Mimo to przedstawiciel zawodnika powtarzał jak mantrę, że jego klient chce nadal występować dla drużyny z Madrytu.

Jego umowa obowiązuje nadal przez trzy kolejne lata, a gigantyczne zarobki nieco przeszkadzają w znalezieniu chętnego na jego zakup. Przez ostatnich kilka miesięcy Bale’a łączono z przenosinami do Manchesteru United, Tottenhamu, Bayernu Monachium oraz do jednej z ekip Chinese Super League. Doniesienia madryckiego dziennika „Marca” kilka dni temu sugerowały, że najbliżej jest „Spurs”, które chce wydać na swojego byłego zawodnika 50-60 milionów euro.

Jako trener muszę podejmować pewne decyzję. Odejście zawodnika jest zależne od dwóch stron. Jego sytuacja się zmieni, nie wiem czy za 24 lub za 48 godzin, ale tak się stanie i to dobra nowina dla wszystkich – zakończył Zidane.

Zarejestruj się z kodem GRAMGRUBO i graj BEZ PODATKU!

Komentarze

komentarzy