Zidane ma zadatki na selekcjonera? Głos zabrał jego podopieczny

Zidane – Real
Według Raphaela Varane’a, Zinedine Zidane ma zadatki na selekcjonera „Trójkolorowych”

Zinedine Zidane selekcjonerem reprezentacji Francji? Obserwując kolejne pogłoski, można twierdzić, że w przyszłości taki ruch jest nieunikniony. Wczoraj głos w tej sprawie zabrał podopieczny Francuza z Realu Madryt, Raphael Varane.

Mistrz świata z 1998 roku objął Real Madryt na początku ubiegłego roku i od tamtego czasu prowadził zespół w 99 spotkaniach. Trener niedawno podpisał nową umowę z zespołem i obecnie wszyscy w klubie są zadowoleni z jego pracy. Ponadto Francuz w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że jego związki z „Królewskimi” są głębsze niż kontrakty i podpisy. Mimo to co rusz pojawiają się nowe spekulacje na temat przyszłości Zidane’a.

Jedną z potencjalnych opcji kariery trenera Realu Madryt, według wielu portali, jest objęcie reprezentacji Francji. Zidane tym samym mógłby być trzecim w historii selekcjonerem kadry „Trójkolorowych”, który sięgnął po mistrzostwo świata w 1998 roku i mistrzostwo Europy dwa lata później. Wcześniej dokonali tego Laurent Blanc oraz obecny trener reprezentacji – Didier Deschamps.

W ostatnim wywiadzie dla „Foot Mercato” Raphael Varane wyraził opinię, że menedżer Realu Madryt doskonale spisywałby się w tej roli. – Czy Zidane mógłby zostać selekcjonerem? Nie widzę przeciwwskazań. To fantastyczny lider, zarówno na boisku, jak i poza nim – tak stoper „Królewskich” stwierdził na łamach francuskiego portalu.

Raphael Varane rozegrał do tej pory w reprezentacji „Trójkolorowych” 37 spotkań, w których zdobył dwie bramki. Pracował już pod okiem Blanca, Deschampsa oraz Zidane’a. Według zawodnika całą trójkę cechuje spokój oraz ogromne doświadczenie, które nabyli na boisku w klubach oraz kadrze Francji.

Zespół pod wodzą Deschampsa jest obecnie jednym z faworytów do wygranej w przyszłorocznym mundialu. Jeśli jednak zespołowi nie uda się zdobyć choćby medalu, posada byłego zawodnika Chelsea i Juventusu może być zagrożona. W takiej sytuacji jednym z potencjalnych następców mógłby się okazać właśnie Zinedine Zidane. Obecnie oczywiście nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do tej zmiany, jednak można stwierdzić, że nie jest ona wykluczona.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy