Zlincester podbija czeską ekstraklasę

39164b0400000578-0-image-a-1_1475590795181

W zeszłym sezonie żyliśmy wspaniałą drogą na szczyt w wykonaniu Leicester City. Tym razem nic nie wskazuje na to, aby oni lub ktokolwiek inny na Wyspach miał szansę na podobny sukces, więc w poszukiwaniu podobnych wrażeń trzeba udać się w inne rejony Europy. Jak się okazuje, nie tak daleko, bo do naszych południowych sąsiadów.

Z pewnością pamiętacie, że bukmacherzy płacili aż 5000 za każdego postawionego funta na tytuł mistrzowski podopiecznych Claudio Ranieriego. Stawka ta później pociągnęła ich do poważnych strat, bowiem zadziwiająco dużo fanów skorzystało z niemożliwego zakładu. Tym razem przed podobnym zagrożeniem stoją zakłady bukmacherskie w Czechach, gdzie przed sezonem można było zawrzeć zakład na końcowy triumf zespołu FC Fastav Zlín, po kursie 900. To co prawda nie aż takie przebicie jak w przypadku Anglików, ale umówmy się, po zeszłym sezonie trzeba zachować ostrożność.

Z pozoru zakład jak zakład, ale sensu nabiera wtedy, kiedy przyjrzymy się pozycji w tabeli zespołu, który był skazywany na walkę o utrzymanie, a po dziewięciu kolejkach są jedyną niepokonaną drużyną w całej stawce i tracą zaledwie jeden punkt do liderów Mlady Boleslav i Viktorii Pilzno. Porównania same cisną się na usta, a czeskie media już podobno określają podopiecznych Bohumila Panika jako 'Zlincester’. On sam przyznaje zresztą, że to bardzo miłe porównania, a Leicester jest dla nich wzorem do naśladowania.

Tutaj nie koniec zbieżności. Zdaniem ekspertów Fastav prezentuje zbliżony styl gry do Lisów z zeszłego sezonu. Silna defensywa (zaledwie 7 straconych bramek) i zabójcze kontrataki, a wszystko dopełnia szybki napastnik Dame Diop, który strzela jak na zawołanie.

To rzecz jasna zbyt wcześnie, żeby umieszczać ich na piedestale i wieszczyć bukmacherom kolejne straty (jeżeli oczywiście ktoś zaryzykował), ale nic dziwnego, że po sukcesie Mahreza i spółki staliśmy się bardziej wyczuleni na wszelkie tego typu historie i doszukujemy się kolejnych sensacji. Nie mniej trzymam kciuki za kolejny triumf futbolowego romantyzmu.

forbet728x90

Odbierz darmowe 20 zł w nowym polskim bukmacherze forBET. Graj za darmo!

Takie promocje dla Polaków nie zdarzają się często. Żeby odebrać bonus wystarczy założyć konto >>> Z TEGO LINKU <<<, uzupełnić wszystkie potrzebne dane, a bonus zostanie automatycznie dodany do konta.

Więcej informacji na temat nowego bukmachera. 

Komentarze

komentarzy