Złote Usta Tygodnia #20: Twitter na serio zapłonął

W ostatni weekend oczy wielu polskich kibiców skierowane były na Monachium. Wszystko za sprawą Roberta Lewandowskiego i jego szansy na pobicie rekordu Gerda Muellera. W niezwykle emocjonującym spotkaniu napastnik „Bawarczyków” ostatecznie trafił do siatki. W trakcie meczu było bardzo gorąco. Zarówno na boisku, jak i poza nim.

Mowa oczywiście o mediach społecznościowych, w których trwała burzliwa dyskusja na temat rywalizacji Roberta Lewandowskiego z Rafałem Gikiewiczem. Bramkarz Augsburga kilkukrotnie powstrzymał snajpera Bayernu. Taki obrót spraw nie podobał się wielu kibicom. Niektórzy z nich zaczęli wylewać swoją złość w stronę Gikiewicza.

Sam Gikiewicz udostępnił kilka wiadomości, jakie otrzymał na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Golkiper Augsburga wrzucał screeny na swoje Instastory.

Wywiązało się także kilka ciekawych dyskusji czy starć. Wiadomo, że niektóre posty czy wiadomości zostały napisane w celach humorystycznych, ale pojawiły się przypadki, gdzie pewna granica została po prostu naruszona.

Najważniejsze jednak jest to, iż niektórzy zdali sobie sprawę, że po prostu postąpili niewłaściwie.

Absurdalne pytanie na konferencji

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie przed Euro 2020. W poniedziałek miała miejsce konferencja prasowa, w której wziął udział Robert Lewandowski. Spotkanie kapitana naszej kadry z mediami było szczególne, gdyż jak wiadomo, Lewandowski w weekend pobił rekord Gerda Muellera.

Robert otrzymał wiele pytań. Jedno z nich było wyjątkowo absurdalne. Dziennikarz Radia Zet spytał, czy Lewandowski może zdradzić, kto z naszych reprezentantów jest w pokoju, w którym przed Euro 2012 mieszkał Cristiano Ronaldo.

Dziennikarz tłumaczył się, że takie pytanie przygotowali słuchacze radia, więc on wykonał tylko swoje zadanie. No cóż, można mieć wątpliwości, czy wszystko powinno przechodzić bez odpowiedniej weryfikacji.

Kolejne starcie

Wbijanie sobie delikatnych szpilek na Twitterze nie jest niczym nadzwyczajnym. Często robi to wiele osób, w tym także osoby związane z polskim dziennikarstwem sportowym.

Zaczepkę w stronę Michała Borkowskiego wykonał Marcin Borzęcki, nawiązując wypowiedź dziennikarza serwisu meczyki.pl w kontekście Luisa Suareza, która jasno sugerowała, iż wzmocnienie zespołu Urugwajczykiem nie jest najlepszym pomysłem. Jak wiadomo, Suarez miał ogromny wpływ na mistrzostwo Atletico.

Można przypuszczać, że Michał Borkowski spróbuje przy najbliższej możliwej okazji odbić piłeczkę.

Poznaliśmy grono ekspertów

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy, dlatego Telewizja Polska odkrywa karty w kontekście oprawy medialnej związanej z Euro 2020. Dyrektor TVP Sport – Marek Szkolnikowski za pośrednictwem Twittera zdradził, jakich ekspertów będziemy mieli okazję słuchać i oglądać podczas turnieju.

Niektóre wybory zostały średnio przyjęte przez kibiców. Jak wyjdzie cała oprawa? Czas pokaże.

Kamyk w ogródku prezesa

Rozpoczęliśmy okres, w którym analizujemy występy poszczególnych naszych reprezentantów. W trakcie Euro 2020 liczy oczywiście na Roberta Lewandowskiego, który rozegrał genialny sezon w Bayernie. Niejednokrotnie pod lupę brano występy naszego kapitana u konkretnych selekcjonerów.

Post dotyczący Roberta Lewandowskiego udostępnił Zbigniew Boniek. Prezes PZPN zapytał, jaki wniosek idzie za statystykami naszego kapitana w kadrze. Mateusz Rokuszewski stwierdził, iż Jerzy Brzęczek nie potrafił wykorzystać potencjału snajpera „Bawarczyków”, gdy ten przeżywał genialny okres w swojej karierze. Po części jest to wina Jerzego Brzęczka, a co za tym idzie, Zbigniew Boniek miał popełnić błąd, wybierając tego właśnie selekcjonera.

Zgadzacie się z taką opinią?

 

 

Komentarze

komentarzy