Złote Usta Tygodnia #26: W końcu spełni obietnicę?

Cały czas żyjemy Euro 2020, gdyż w tym tygodniu poznamy triumfatora całego turnieju. W grze pozostały jeszcze cztery reprezentacje – Włochy, Hiszpania, Anglia oraz Dania. Warto jednak pamiętać, że od pewnego czasu kluby piłkarskie mogą przeprowadzać transfery. Dość niespodziewanie na arenie międzynarodowej zrobiło się całkiem głośno o Górniku Zabrze. Wszystko za sprawą Lukasa Podolskiego, który najprawdopodobniej dotrzyma pewnego słowa. 

Rzadko zdarza się, by najpopularniejsi dziennikarze w Europie zajmujący się transferami piłkarskimi, pisali o polskich klubach. Taka sytuacja miała jednak miejsce w niedzielne popołudnie. Wpis dotyczący Górnika Zabrze opublikował Fabrizio Romano, jeden z czołowych dziennikarzy.

Włoch poinformował, iż Lukas Podolski prowadzi zaawansowane rozmowy z Górnikiem Zabrze w sprawie przenosin napastnika do Polski. Jak wiadomo, Podolski swego czasu dał słowo, iż tuż przed końcem kariery będzie występować w barwach śląskiego zespołu. Wszystko wskazuje na to, iż 36-latka w końcu spełni obietnicę.

Sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta, gdyż jak twierdzi Fabrizio Romano, Podolski otrzymał kilka ofert. Jeśli nie teraz, to już chyba nigdy.

Oburzenie widzów

W trakcie Euro 2020 mogliśmy usłyszeć takich komentatorów jak Jacek Laskowski, Sławomir Kwiatkowski, Mateusz Borek, Michał Zawacki, Maciej Iwański, Dariusz Szpakowski czy Rafał Wolski. Pracą tego ostatniego szczególnie zachwyceni byli użytkownicy na Twitterze, którzy domagali się, by Rafał Wolski otrzymał także kolejne mecze po 1/8 finału mistrzostw Europy.

Tak się jednak nie stało, a na temat całego zamieszania wypowiedział się Marek Szkolnikowski. Wielu kibiców nie do końca chciało, by Dariusz Szpakowski komentował dalej mecze. Pozostaje pytanie, czy większość Polaków preferowała na tym turnieju Dariusza Szpakowskiego niż Rafała Wolskiego, jak sugeruje dyrektor TVP Sport. A może opinia Twittera pokrywa się jednak z rzeczywistością?

Finał całej imprezy skomentuje Dariusz Szpakowski w duecie z Andrzejem Juskowiakiem.

Ma tupet

W trakcie jednego z Hejt Parków na „Kanale Sportowym” miał miejsce dość nietypowy telefon. Osoba dzwoniąca do Krzysztofa Stanowskiego zaczęła opowiadać o odkurzaczu, który miała otrzymać teściowa dziennikarza.

Jak się okazało, był to zwykły naciągacz, który niegdyś sprzedał teściowej Krzysztofa Stanowskiego odkurzacza za bardzo dużą kwotę. Trzeba mieć naprawdę tupet, by chwalić się tego typu praktykami, dzwoniąc jeszcze do programu.

Mocna kontra

Podczas starcia Belgia-Włochy rzut karny otrzymały „Czerwone Diabły”. Według Mateusza Michniewicza, arbiter nie powinien podyktować jedenastki.

Z pewnością Mateusz Michniewicz nie spodziewał się, że otrzyma taką kontrę. Jest to oczywiście nawiązanie do słynnej afery korupcyjnej, w którą zamieszany był obecny trener Legii – Czesław Michniewicz.

Cristiano Ronaldo i pielęgniarka

Na Twitterze niejednokrotnie poruszano temat zarobków piłkarzy i porównywano je m.in. z pensjami lekarzy czy pielęgniarek. Ponownie tę kwestię poruszyła aktywistka Maja Staśko.

Jeden z użytkowników Twittera postanowił wykorzystać fakt, iż obecnie bez klubu jest Leo Messi.

Oczywiście trzeba to przyjąć z dużym dystansem, bo jak wiadomo, gra w Barcelonie to naturalnie nie jest jedyne źródło dochodów Argentyńczyka.

Dollarumma

Jak wiadomo, po sezonie 2020/2021 z Milanem pożegnał się Gianluigi Donnarumma, który już wkrótce będzie reprezentować barwy PSG.

Jeden z kibiców postanowił wykorzystać fakt, iż był na meczu Belgia – Włochy i zrobił powyższe zdjęcie.

Naszła refleksja

Przygodę z Euro 2020 reprezentacja Polski zakończyła już 23 czerwca, przegrywając ze Szwecją 2:3.

Mateusz Borek postanowił podsumować występ naszych zawodników… sześć dni później. Mówiąc krótko, naszła chyba refleksja.