Złoto dla Meksyku! El Tri najlepszą drużyną strefy CONCACAF!

Meksyk pokonał w meczu finałowym Jamajkę i po raz siódmy w historii zwyciężył w rozgrywkach o Złoty Puchar CONCACAF (rozgrywany od 1991 roku). La Verde są najbardziej utytułowaną drużyną, która w mistrzostwach strefy CONCACAF triumfowała już po raz 10. (od 1963 do 1971 rozgrywane były Mistrzostwa CONCACAF, a od 1973 do 1989 najlepszą drużynę kontynentu wyłaniano w ramach eliminacji do mistrzostw świata).

Mecz na na Lincoln Financial Field w Filadelfii (turniej rozgrywany był w USA i Kanadzie) rozpoczął się od ataków podopiecznych Winfrieda Schäfera. Jednak z czasem coraz większą przewagę mieli gospodarze. Jeszcze przed przerwą pierwszą bramkę dla reprezentacji Meksyku zdobył Andres Guardado. Gracz PSV fenomenalnie wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska Paula Aguilara i wyprowadził graczy Miguela Herrery na prowadzenie. Po przerwie kolejne gole dla Meskyku padły po błędach w defensywie Reggae Boyz. Już w 46 minucie ładnym strzałem zza pola karnego popisał się pomocnik Twente – Jesús Corona, a po godzinie gry wynik na 3:0 ustalił Oribe Peralta. Napastnik Clubu America wykorzystał prezent od Michaela Hectora, któremu futbolówka zawieruszyła się gdzieś pod nogami… Honorowego gola dla Jamajki, na 10 minut przed końcem gry zdobył rezerwowy Darren Mattocks.

Meksyk – Jamajka 3:1 (1:0)
1:0 Andres Guardado 31′
2:0 Jesus Corona 46′
3:0 Oribe Peralta 60′
3:1 Darren Mattocks 78′

Jamajka:
Thompson – Mariappa, Hector, Morgan, Lawrence – McCleary (Mattocks 59′), Watson (Seaton 88′ ), Austin, McAnuff – Dawkins (Humphrey 73′), Barnes.

Meksyk:
Ochoa – Rodriguez, Reyes, Layun, Oswaldo, Aguilar – J. dos Santos, Guardado (Torres 61′), Duenas (Orozco 85′) – Corona (Esquivel 81′), Peralta.

Dzięki temu zwycięstwu Meksyk wystąpi w Pucharze Konfederacji w 2017 roku w Rosji. Trzecie miejsce zajęli Panamczycy, którzy w sobotę po rzutach karnych pokonali USA. Królem strzelców turnieju został Amerykanin Clint Dempsey, który zdobył 7 goli.