Zmiana trenera w Sevilli. Klub wytypował już następcę

Czas Lopeteguiego w Madrycie powoli dobiega końca
Czas Lopeteguiego w Madrycie powoli dobiega końca

W środowy wieczór Sevilla zanotowała dotkliwą porażkę na własnym obiekcie z Borussią Dortmund. Tuż po meczu klub poinformował, iż Julen Lopetegui nie jest już szkoleniowcem zespołu. Według ostatnich doniesień mediów, klub z LaLiga wytypował następcę. Drużynę ma przejąć Jorge Sampaoli.

Sevilla zanotowała bardzo rozczarowujący początek sezonu. Aktualnie zespół zajmuje odległą, siedemnastą pozycję w tabeli LaLiga z dorobkiem pięciu oczek w siedmiu meczach. Z kolei w Lidze Mistrzów, drużyna zdobyła zaledwie jeden punkt w trzech potyczkach i ma niewielkie szanse na awans.

Z jednej strony decyzja o zwolnieniu Lopeteguiego nie jest zaskoczeniem. Z drugiej, klub stracił w letnim oknie dwóch kluczowych środkowych obrońców, a następcy na ten moment nie prezentują podobnego poziomu.

Sampaoli przejmie Sevillę

Sevilla poinformowała już o zwolnieniu Lopeteguiego. Jak informuje m.in. Relevo, drużynę przejmie Jorge Sampaoli, który w przeszłości miał okazję prowadzić zespół przez niecały rok. Ostatnim klubem Argentyńczyka była Marsylia.

Komentarze

komentarzy