Zmiany na Euro 2020. Kadry zostały poszerzone!

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2020. Ta wielka impreza będzie zwieńczeniem niezwykle trudnego sezonu, który przebiega przede wszystkim pod hasłem napiętego terminarza. Nic więc dziwnego, że UEFA podjęła decyzję o poszerzeniu kadry z 23 do 26 zawodników.

We wtorkowe przedpołudnie na stronie UEFA pojawił się ważny komunikat dotyczący Euro 2020. Najistotniejsza informacja to poszerzona liczba zawodników w kadrze z 23 do 26. Ten ruch ma zminimalizować ryzyko zespołów, a także zapewnić odpowiednią płynność w przypadku, gdy jeden z piłkarzy wypadnie np. z powodu pozytywnego wyniku testu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w kadrze meczowej nadal będzie widnieć 23 zawodników. Oznacza to, iż dodatkowa trójka zasiądzie na trybunach.

Szybka wymiana

UEFA poinformowała także, iż po przesłaniu listy zawodników w dniu 1 czerwca 2021 roku, będzie możliwa nieograniczona liczba zastępstw zawodników przed pierwszym meczem z powodu poważnych kontuzji lub choroby. Jedynym warunkiem dołączenia nowego piłkarza jest odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Dodatkowo nowe przepisy pozwalają także wymienić bramkarza przed każdym meczem, jeśli będzie on niezdolny do gry, nawet w przypadku, gdy dwóch pozostałych golkiperów jest dostępnych.

Komentarze

komentarzy