Zmiany w kadrze na wrześniowe mecze eliminacyjne!

W trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentacja Polski rozegra trzy mecze eliminacyjne do mistrzostw świata 2022. „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Albanią, San Marino oraz Anglią. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Paulo Sousa przedstawił aktualizacje dotyczące naszej kadry.

Największe roszady nastąpiły w sekcji napastników. Ani Dawid Kownacki, ani Krzysztof Piątek nie pojawią się na zgrupowaniu. Jest to efekt kontuzji obu zawodników. Piątek nie zdołał jeszcze wyleczyć urazu, którego nabawił się w maju, natomiast Kownacki zmaga się z problemami zdrowotnymi, które pojawiły się po ostatnich meczach w lidze.

Kolejni niedostępni

We wrześniowych spotkaniach nie wystąpi także Mateusz Klich, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z kontuzjami zmagają się także Kacper Kozłowski oraz Sebastian Szymański, dlatego można mówić o sporych stratach w linii pomocy.

Kamiński i Piątkowski w kadrze

W związku z brakami w kadrze, Paulo Sousa postanowił dodatkowo powołać Jakuba Kamińskiego z Lecha Poznań, a także Kamila Piątkowskiego z Red Bull Salzburg. Może mocno zaskakiwać fakt, iż selekcjoner reprezentacji nie zdecydował się powołać żadnego środkowego pomocnika.

Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegra już 2 września, a rywalem naszej ekipy będzie Albania.