Zmiany w kadrze. Radosław Majecki zajął miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego

Po raz kolejny reprezentacja Polski musi mierzyć się z kontuzjami podczas przerwy na kadrę. W trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej Paulo Sousa oznajmił, iż w październikowych meczach nie wystąpią Rybus, Reca oraz Zalewski. Pod znakiem zapytania stała również dostępność Bartłomieja Dragowskiego. Ostatecznie golkiper Fiorentiny opuści mecze reprezentacyjne, a jego miejsce zajmie Radosław Majecki.

Październikowe zgrupowanie będzie wyjątkowe, gdyż po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpi Łukasz Fabiański, który zakończył reprezentacyjną karierę, ale otrzymał zasłużoną okazję, by pożegnać się z kibicami podczas meczu z San Marino. Rezygnacja 36-latka sprawia jednak, że walka o numer dwa w kadrze staje się bardzo ciekawa.

Majecki w miejsce Drągowskiego

Poważnym kandydatem do roli zastępcy Wojciecha Szczęsnego jest Bartłomiej Drągowski. Golkiper Fiorentiny nie pojawi się jednak na październikowym zgrupowaniu kadry, co potwierdził już rzecznik PZPN. Jakub Kwiatkowski zdradził również nazwisko bramkarza, który zajmie miejsce Drągowskiego.

Szanse otrzymał Radosław Majecki, który w tym sezonie rozegrał jeden mecz. Był to pojedynek w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Piłkarze Monaco przegrali na własnym obiekcie z Szachtarem 0:1.

Komentarze

komentarzy