Zmiany w kadrze. Trzech zawodników nie przyjedzie na zgrupowanie!

Brzęczek

Nieco inaczej będzie wyglądać grupa zawodników, która już wkrótce zjawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Trzech piłkarzy nie weźmie udziału w listopadowych meczach. Są to: Bartłomiej Drągowski, Michał Karbownik oraz Damian Kądzior. Szansę na występ w dorosłej reprezentacji otrzyma Przemysław Płacheta.

Nieobecność Bartłomieja Drągowskiego już w niedzielę sugerowały włoskie media. Z powodu zakażeń, lokalne sanepidy z Półwyspu Apenińskiego nie udzieliły zgody na wyjazdy graczom niektórych klubów z Serie A. W tym gronie była Fiorentina, co oznacza, że Drągowski musi zostać w kraju.

Na zgrupowaniu nie pojawi się także Michał Karbownik. Zawodnik Legii Warszawa otrzymał pozytywny wynik test na koronawirusa. Występy 19-latka w spotkaniach z Ukrainą, Włocha oraz Holandią nie były zatem możliwe. Tercet nieobecnych piłkarzy zamyka Damian Kądzior. W tym przypadku zarówno klub, jak i reprezentacja doszły do wspólnego wniosku, że Kądzior powinien zostać w Hiszpanii. Polak niedawno trafił do Eibaru. Przerwa od gry pozwoli 28-latkowi odbyć kilka istotnych jednostek treningowych.

Możliwy debiut

W związku ze zmianami, do dorosłej reprezentacji dołączy Przemysław Płacheta. Gracz Norwich stanie przed szansą debiutu. 22-latek weźmie tylko udział w towarzyskim meczu z Ukrainą, a następnie pomoże kadrze U-21 w walce o Euro.

 

Komentarze

komentarzy