Znamy godziny meczów pierwszych kolejek Premier League!

Dziś Premier League poinformowała o zmianie godzin meczów w pierwszych kolejkach. Jak wiemy dużo do powiedzenia w tej sprawie mają stacje telewizyjne, które w tym sezonie płacą lidze ogromne pieniądze. Właśnie z uwagi na telewizje najciekawsze spotkania przesuwane są na inne godziny, by nie nie pokrywały się z innymi meczami. Wyjściową godziną jest oczywiście 16 czasu polskiego. 

Sezon rozpoczniemy 13 sierpnia o godzinie 13:30 czasu polskiego na KCOM Stadium pojedynkiem Hull City z obecnym mistrzem Leicester. Jest to mała zmiana, która będzie obowiązywać od tego sezonu, bo zawsze kolejki startowały 15 minut później, a godzina 13:45 wszystkim fanom ligi kojarzy się z wejściem na antenę Andrzeja Twarowskiego i Rafała Nahornego. Tym razem oczekiwania będą o kwadrans krótsze. Tego samego dnia na 18:30 została przesunięta konfrontacja Manchesteru City z Sunderlandem. Na pierwszą niedzielę nowej kampanii zaplanowano dwa mecze: Bournemouth – Manchester United o 14:30 oraz hitowe starcie Arsenalu z Liverpoolem o 17:00. Jako ostatnie sezon zaczną ekipy Chelsea i West Hamu, bo w poniedziałek 15 sierpnia o 21:00.

Fani angielskiej ekstraklasy będą mieć po zakończeniu 1. kolejki zaledwie trzy dni odpoczynku, bo nowinką będą mecze rozgrywane w piątkowy wieczór. Właśnie o tej porze zostanie zainaugurowana 2. kolejka, która rozpocznie się 19 sierpnia o 21 na Old Trafford pojedynkiem Czerwonych Diabłów ze Świętymi z Southampton. W pierwszych sześciu seriach gier będziemy świadkami dwóch spotkań o tej porze tygodnia.

Z ciekawszych pojedynków możemy jeszcze odnotować starcia Tottenhamu z Liverpoolem 27 sierpnia o 13:30, derby Manchesteru 10 września o tej samej porze, Chelsea z The Reds w piątek 16 września oraz derby Londynu pomiędzy The Blues a Kanonierami 24 września o 19:30.

Komentarze

komentarzy