Znamy skład na mecz z Ukrainą. Dwa debiuty!

Brzęczek

Towarzyskie spotkanie z Ukrainą jest idealną okazją, by Jerzy Brzęczek dał szansę piłkarzom, którzy w ważniejszych meczach nie mają okazji na grę. Selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się na nieco inny skład niż zazwyczaj. W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. Skorupski, Bochniewicz, Gumny czy Płacheta. Dla ostatniej dwójki, potyczka z Ukrainą będzie debiutem w dorosłej kadrze.

W związku z nieobecnością Bartłomieja Drągowskiego, występ Łukasza Skorupskiego wydawał się bardzo prawdopodobny. W Lidze Narodów grają Łukasz Fabiański oraz Wojciech Szczęsny, dlatego potyczki towarzyskie przeznaczone są dla trzeciego golkipera. Tym razem wybór padł na Skorupskiego.

Debiuty

W dorosłej reprezentacji zadebiutują Robert Gumny oraz Przemysław Płacheta. Piłkarz Augsburga w ostatniej kolejce Bundesligi otrzymał szansę na grę od pierwszych minut. Z kolei Płacheta regularnie gra w Norwich, jednakże w kontekście kadry, Przemysław miał wystąpić tylko w reprezentacji U-21. W wyniku nieobecności Damiana Kądziora, gracz Norwich zagra w spotkaniu towarzyskim, a następnie dołączy do kadry U-21.

W pierwszym składzie zobaczymy także Pawła Bochniewicza, który z powodzeniem występuje w Eredivisie. Gracz Heerenveen miał już okazję zadebiutować w kadrze, otrzymując 45 minut w towarzyskiej rywalizacji z Finlandią.

Komentarze

komentarzy