Zwycięstwa gości. Atletico Madryt i Benfica meldują się w ćwierćfinale LM!

Przed startem wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów faworytami rewanżów byli: Manchester United oraz Ajax. Ostatecznie żadna z tych dwóch drużyn nie zameldowała się w ćwierćfinale LM. Atletico pokonało „Czerwone Diabły” 1:0, a zespół z Lizbony poradził sobie z holenderskim klubem w Amsterdamie.

Biorąc pod uwagę postawę „Czerwonych Diabłów” w pierwszym meczu, gracze Atletico mogli być rozczarowani remisem. W szczególności, że rewanżowy pojedynek rozpoczął się od dominacji Manchesteru United. Zespół z Old Trafford mógł wyjść na prowadzenie już w 13. minucie, ale Anthony Elanga nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Choć „Czerwone Diabły” dominowały na murawie, to z gola jako pierwsi i ostatecznie jedyni cieszyli się podopieczni Diego Simeone. Atletico Madryt wypracowało ciekawą akcję, którą zakończył Lodi. W drugiej połowie zawodnicy Manchesteru United nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Tym sposobem w ćwierćfinale zameldowali się piłkarze z Madrytu.

Darwin Nunez bohaterem Benfiki

W drugim wtorkowym spotkaniu również zobaczyliśmy tylko jednego gola. Tutaj przewaga Ajaksu była jeszcze większe. W szeregach holenderskiej ekipy nie było jednak skuteczności. Z kolei zespół z Lizbony meldował się pod bramką rywala znacznie rzadziej, ale jak już stworzył sobie szansę, to zakończyła się ona golem. Do siatki trafił Darwin Nunez, który zdobył bramkę po uderzeniu głową.