Bez niespodzianek? Przewidywany skład Polaków na mecz z Anglią!

W środowy wieczór reprezentacja Polski rozegra trzeci wrześniowy mecz eliminacyjny mistrzostw świata. Biało-Czerwoni zmierzą się na PGE Narodowy z Anglią. Jaką wyjściową jedenastkę wybierze na ten pojedynek Paulo Sousa? Czy selekcjoner naszej kadry zaskoczy? 

Niedzielne starcie z San Marino pozwoliło wprowadzić sporo zmian. Od pierwszej minuty zobaczyliśmy m.in. Tymoteusza Puchacza, Kamila Piątkowskiego, Michała Helika, Jakuba Kamińskiego, Damiana Szymańskiego czy Karola Świderskiego.

Przewidywany skład na mecz z Anglią

Można przypuszczać, iż Paulo Sousa wróci do swojej „żelaznej” jedenastki. Kilka opcji jest jednak niedostępnych. W meczu z Anglią nie wystąpią Piotr Zieliński oraz Bartosz Bereszyński. Na jaki skład zdecyduje się zatem portugalski selekcjoner? „Przegląd Sportowy” typuje taki wybór:

Bramka: Wojciech Szczęsny

Obrona: Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek

Pomoc: Przemysław Frankowski, Karol Linetty, Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder, Maciej Rybus

Atak: Adam Buksa, Robert Lewandowski

Trudno spodziewać się niespodzianek. Kontuzjowanego Bereszyńskiego zastąpi zapewne Tomasz Kędziora. Inną opcją jest jeszcze Paweł Dawidowicz, choć defensor Verony zaliczył bardzo słaby mecz w rywalizacji z Albanią i nie dał selekcjonerowi argumentów, by wystąpić w tak ważnym spotkaniu.

Miejsce w wyjściowej jedenastce powinien zachować Karol Linetty, który rozegrał przyzwoite starcie z San Marino, a także zanotował dobrą zmianę z Albanią. W ataku zapewne zobaczymy duet Adam Buksa-Robert Lewandowski. Napastnik New England Revolution zalicza świetne zgrupowanie i zasługuje na występ w tak prestiżowym meczu.

Komentarze

komentarzy