Black Lives Matter zamiast nazwisk? Premier League szykuje specjalne koszulki!

Na całym świecie szerokim echem odbiła się sprawa śmierci George’a Floyda. W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, powstała specjalna akcja #BlackLivesMatter. Specjalne poparcie zamierza ukazać Premier League, która może wprowadzić wyjątkowe zmiany na koszulkach.

W trakcie jednej z kolejek Bundesligi, wymowne celebracje po zdobytych bramkach wykonali m.in. Marcus Thuram oraz Jadon Sancho. Obaj zawodnicy upamiętnili śmierć George’a Floyda. Gracz Borussii Dortmund miał przygotowaną nawet specjalną koszulkę.

Premier League włączy się do akcji #BlackLivesMatter?

Według informacji angielskich mediów, Premier League włączy się do akcji #BlackLivesMatter i przygotuje specjalną zmianę na koszulkach zawodników w pierwszej kolejce po przerwie. Jak donosi m.in. David Ornstein, znikną nazwiska piłkarzy, a w ich miejsce pojawi się napis Black Lives Matter.

Brak ostatecznej decyzji

Konkretna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Cały plan zaczyna jednak zyskiwać coraz większe poparcie, dlatego można przypuszczać, że już w środę podczas pierwszych spotkań  po przerwie, zobaczymy specjalne koszulki.

Komentarze

komentarzy