Carlo Ancelotti ustanowił kolejny rekord!

Real Madryt dokonał czegoś wielkiego. „Królewscy” odwrócili losy rywalizacji z Manchesterem City, choć przegrywali do 90. minuty 0-1. Dzięki wygranej w dwumeczu z „The Citizens”, Carlo Ancelotti po raz piąty w swojej trenerskiej karierze poprowadzi zespół w finale Ligi Mistrzów. Do tej pory żaden innych szkoleniowiec nie mógł pochwalić się takim wynikiem.

Carlo Ancelotti przeżywa wspaniały okres. Kilka dni temu, Real Madryt sięgnął po tytuł LaLiga, dzięki czemu włoski szkoleniowiec został pierwszym trenerem w historii, który wygrał mistrzostwo w pięciu najsilniejszych ligach. Tym razem 62-latek ustanowił europejski rekord.

Najwięcej finałów

Ancelotti jako jedyny osiągnął pięć finałów Ligi Mistrzów.

Pierwszy z nich przypada na sezon 2002/2003 i wygraną z Milanem w starciu z Juventusem. Dwa lata później Ancelotti dotarł do pamiętnego finału, przegrywając z Liverpoolem. W trakcie kampanii 2006/2007, Milan zrewanżował się za ten wyjątkowy mecz, wygrywając z „The Reds” 2:1.

Czwarty finał Ancelottiego to już przygoda z Realem Madryt i wygrana w rozgrywkach 2013/2014 po meczu z Atletico Madryt. Tym sposobem, Ancelotti ma cztery finały, trzy zwycięstwa, jedną porażkę. I to właśnie z Liverpoolem, z którym zagra 28 maja.

Komentarze

komentarzy