Christian Eriksen udzielił wywiadu: Moim celem jest gra na mistrzostwach świata w Katarze

Christian Eriksen powoli stara się wrócić do swojego codziennego życia. Na początku grudnia Duńczyk wznowił treningi w siedzibie byłego klubu. W ostatnim czasie Eriksen udzielił również wywiadu. Były gracz Interu opowiedział o zdarzeniach, jakie miały miejsce po meczu z Finlandią, a także zdradził, jakie ma plany na najbliższe miesiące.

W związku z obowiązującymi we Włoszech przepisami, Christian Eriksen nie mógł kontynuować kariery w Interze, dlatego obie strony doszły do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu. Duńczyk czeka teraz na nowe wyzwanie. Aktualnie 29-latek prowadzi wstępne treningi z piłką.

Wywiad Christiana Eriksena

W ostatnim czasie Christian Eriksen udzielił także wywiadu. W rozmowie z duńskim nadawcą DR zdradził, jakie otrzymał wsparcie po meczu z Finlandią – To niesamowite, że tak wiele osób poczuło potrzebę napisania lub wysłania kwiatów. Wywarło to wpływ na tak wielu ludzi. Czuli potrzebę, aby powiadomić mnie i moją rodzinę. To mnie bardzo cieszy.

W szpitalu powtarzali, że otrzymywałem coraz więcej kwiatów. To było dziwne, ponieważ nie spodziewałem się, że ludzie przyślą kwiaty, ponieważ umarłem na pięć minut. To było dość niezwykłe, ale bardzo miłe. Ludzie nadal do mnie piszą. Dziękowałem im, tak samo podziękowałem osobiście lekarzom, moim kolegom z drużyny i ich rodzinom. 

Christian Eriksen otrzymał również pytanie o plany na przyszłość – Moim celem jest gra na mistrzostwach świata w Katarze. Cały czas mam to w swojej głowie i traktuję to jako marzenie. Co się stanie, to już inna kwestia. Mam marzenie – chcę wrócić. Jestem przekonany, że mogę to zrobić, gdyż nie czuję przeciwności, które zasugerowałyby mi zakończenie kariery. 

Komentarze

komentarzy